Суд у Житомирі арештував майно єпархії Московської церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Корольовський районний суд Житомира арештував майно Єпархіального управління Житомирської і Новоград-Волинської єпархії УПЦ МП у рамках кримінальної справи ч.1 ст.161 КК України («умисні дії, спрямовані на розпалювання міжконфесійної ворожнечі»).

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 11 грудня.

Досудове розслідування з’ясувало, що протягом грудня 2017 року - січня 2018 року на території Овруцького району Житомирської області та в соціальних мережах Інтернет розповсюджувались листівки та друковані видання від імені керуючого Овруцько-Коростенською єпархією УПЦ митрополита Віссаріона. У ході оперативно-розшукових заходів встановлено місця виготовлення та зберігання друкованої продукції (газети, листівки із елементами агітаційного змісту, що можуть спричинити розпалювання міжконфесійної ворожнечі), а саме будівля Єпархіального управління Житомирської і Новоград-Волинської єпархії УПЦ, що розміщена у Житомирі на вул. Перемоги, 17.

3 грудня правоохоронці провели обшуки у вказаній будівлі єпархії. Також слідство дійшло висновків, що на речах, вилучених у ході обшуку будівлі Єпархіального управління Житомирської і Новоград-Волинської єпархії УПЦ, зберіглись сліди та містяться інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Таким чином, під арештом опинилися нетбук Asus; три паперові пачки з брошурами «Указания для священно-церковно служителей при архиерейском служении»; оптичні диски в кількості чотири шт.: «Блаженніший предстоятель. Збірка фільмів», «Николай Чудотворец», «Світ православія. Літопис 1020-1021», «До 75-річчя ювілею Блаженнішого ... Галілеянин»; ноутбук НР; п’ять системних блоків; брошура «Итоговый документ … Православной церкви». Редакції Москва, 08.10.2017.; «Постановление Архиерейского собора русской православной церкви 29.11.-2.12.2017»; «Обращение к Архиерейскому собору 2017 г.»; флеш-накопичувач; книга «Бог».

5 грудня Служба безпеки повідомила, що під час обшуків у приміщеннях Української православної церкви Московського патріархату була викрита мережа розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу.

Того ж дня управління СБУ в Рівненській області допитувало 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП у рамках кримінальних проваджень за ст.111 та 161 ККУ - державна зрада і розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Нагадаємо, 30 листопада в СБУ заявили, що проводяться обшуки у помешканні предстоятеля Києво-Печерської лаври, митрополита УПЦ Московського патріархату Павла. Обшуки ініціювали в межах справи про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Згодом СБУ звинуватила намісника Лаври Павла в організації провокацій та виклика на допит.

 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com