Суд заважає ПриватБанку стягнути 540 млн грн з Суркісів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 ПриватБанк не може в Окружному адмінсуді Києва повернути 540 млн грн, сплачених родині Суркісів за скасованими судовими рішеннями.

«Окружний адміністративний суд міста Києва фактично ухилився від розгляду у визначені процесуальним законодавством строки питання повернення державному ПриватБанку грошових коштів, сплачених за скасованими судовими рішеннями», – повідомили в пресслужбі ПриватБанку.

Заява ПриватБанку про стягнення з Суркіса Ігоря Рахмільовича, Суркіс Світлани Григорівни, Суркіс Марини Ігорівни і Ковалик Поліни Олександрівни грошових коштів у загальному розмірі понад 540 млн грн, сплачених державним банком за скасованими Великою Палатою Верховного Суду судовими рішеннями, розглядається в Окружному адміністративному суді міста Києва під головуванням судді Євгенія Аблова, зазначає FinClub.

21 вересня суддя Євгеній Аблов оголосив чергову перерву у розгляді питання про поворот виконання судових рішень в адміністративній справі №826/20221/16, але навіть не визначивши дату наступного судового засідання. Окрім того, для вирішення заяви ПриватБанку про поворот виконання судових рішень суддя витребував у Печерського районного суду міста Києва цивільну справу за позовом родини Суркісів, що не передбачено процесуальним законодавством.

«Отримавши доволі логічну та передбачувану відповідь Печерського районного суду міста Києва про неможливість надання матеріалів справи, розгляд якої не завершено, суддя Євгеній Аблов повідомив учасникам справи, що дата судового засідання з розгляду питання про поворот виконання судових рішень в адміністративній справі №826/20221/16 буде призначена вже після завершення розгляду Печерським районним судом міста Києва цивільної справи за позовом родини Суркісів», – повідомили в банку.

Розгляд Печерським районним судом міста Києва цивільної справи за позовом родини Суркісів щодо визнання договорів bail-in недійсними зупинений на стадії підготовчого провадження до залучення до участі у справі правонаступників Суркіса Рахміля Давидовича.

«Отже, вочевидь, судовий розгляд заяви ПриватБанку про поворот виконання скасованих судових рішень в адміністративній справі №826/20221/16 затягується на невизначений строк. Такий порядок судового розгляду не передбачений процесуальним законом, більш того, він суперечить одній із основних засад здійснення судочинства – розумності строків розгляду справи», – впевнені в ПриватБанку.

Ще 15 червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду скасувала рішення Окружного адміністративного суду міста Києва і Київського апеляційного адміністративного суду та закрила провадження в адміністративній справі №826/20221/16 про скасування рішень НБУ щодо визнання членів родини Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами та стягнення з ПриватБанку на користь родини Суркісів 1,05 млрд грн, $266,2 тис. і 7,8 тис. євро.

Оскільки скасовані Великою Палатою Верховного Суду судові рішення Окружного адміністративного суду міста Києва і Київського апеляційного адміністративного суду у справі № 826/20221/16 після набрання ними 6 листопада 2017 року законної сили були виконані ПриватБанком в частині виплати грошових коштів на користь родини Суркісів, ПриватБанк звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявами про поворот виконання таких скасованих судових рішень.

Процесуальний закон встановлює суду 20-денний строк для розгляду питання про повернення сплаченого за скасованим судовим рішенням.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]