Суд зменшив до 200 тис. компенсацію програмісту, якого 2,5 роки помилково вважали хакером

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київський апеляційний суд зменшив із 700 до 200 тисяч суму моральної компенсації шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства і прокуратури.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 15 липня.

У 2017 році Україна перейняла від Федеративної Республіки Німеччина кримінальну справу щодо транснаціональної групи хакерів – Avalanche.

Підозру повідомили київському програмісту, якого вважали організатором цієї групи. Чоловік перебував у статусі підозрюваного майже 2,5 роки, з них у слідчому ізоляторі – 109 днів, а 183 дні – під домашнім арештом.

Пізніше Генеральна прокуратура справу просто закрила. З’ясувалося, що єдиною причиною переслідування стало те, що у програміста нікнейм Grower співпав із нікнеймом хакера, якого розшукувала німецька прокуратура.

Чоловік звернувся із позовом про відшкодування моральної шкоди. Він скаржився, що був позбавлений стабільного доходу; втратив можливість професійного вдосконалення; був обмежений у спілкування із сім’єю та близькими; у СІЗО перебував в оточенні осіб, які, можливо, мали кримінальне минуле, що тому боявся за своє життя та здоров’я та ін.

Печерський  районний суд Києва в січні 2021-го присудив громадянину 700 тисяч гривень компенсації моральної шкоди за рахунок держави Україна.

Українські правоохоронці заперечували проти такого рішення, кажучи, що інформацію про позивача отримали від своїх німецьких колег. В апеляції стало відомо, що німецькою стороною на адресу Генеральної прокуратури України надійшла інформація про право громадянина України на відшкодування йому шкоди саме німецькою стороною, яке той начебто вже отримав 22 квітня 2019 року.

Національна поліція також посилалась на те, що для визначення розміру моральної шкоди є необхідним висновок експертизи. Але суд цей аргумент відкинув, кажучи, що не позбавлений можливості сам оцінити характер і обсяг страждань позивача.

Апеляційний суд пояснив, що при визначенні розміру компенсації слід врахувати глибину  душевних страждань, перешкоди в реалізації життєвих планів, а також вимоги розумності та справедливості, зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану. Із таких міркувань суд вирішив, що сума в 700 тисяч є завищеною і зменшив відшкодування до 200 тисяч гривень.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]