Суддя поскаржилась на прокурорів Венедиктової у справі вбивства журналіста Сергієнка

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Людмила Синиця повідомила про втручання в її діяльність прокурорами Офісу генпрокурора.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на інформацію Вищої ради правосуддя.

Суддя звернулася з приводу ситуації, що склалася у справі про викрадення і вбивство журналіста Василя Сергієнка, де вона головує у колегії.

Минулого року в одному із засідань Синиця без дозволу прокурора розголосила інформацію про нібито бажання одного з обвинувачених Віктора Горбенка співпрацювати зі слідством і потребу в додаткових заходах безпеки. Це було сказано в присутності трьох інших обвинувачених, які вважаються спільниками Горбенка. Останній відхрестився від подібної заяви і за його звинуватили у наданні неправдивих свідчень.

Сьогодні Синиця має статус обвинуваченої у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу і розголошенні даних досудового розслідування. Однак суддя продовжує розглядати справу Сергієнка. Заступник генпрокурора Мамедов звертався до Вищої ради правосуддя про відсторонення Синиці, але там не побачили підстав це робити.

У грудні 2020-го прокурор Юлія Малашич звернулася до Національного агенства з питань запобігання корупції і попросила перевірити суддю Синицю на конфлікт інтересів у провадженні щодо вбивства Сергієнка. На думку прокурорки, Синиця з метою виключення сумніву у власній неупередженості мала взяти самовідвід, але проігнорувала свій обов’язок.

Вища рада правосуддя не відсторонила Синицю, оскільки вона у першому засіданні після повідомлення про підозру розкрила інформацію про це учасникам процесу. Але відводів прокурорами Черкаської обласної прокуратури Дидич В.В. та Луговським І.С., які були присутні в тому ж судовому засіданні, не заявлялося.

Поданий прокурорами в судовому засіданні 3 вересня 2020 року відвід судді Синиці 6 жовтня був відкликаний заступником начальника 3 відділу процесуального керівництва Департаменту організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтриманням публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв`язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках ОГПУ Генерального Андрієм Тимо.

28 січня 2021-го прокурор Офісу Генпрокурора Юлія Малашич заявила відвід всьому складу суду. Прокурор Дидич, підтримала цю заяву, пояснюючи, що прокурори Черкаської обласної прокуратури раніше не заявляли відводи, оскільки інформація, яку повідомила прокурор Малашич начебто не була їм відома.

Розглядаючи, заявлений відвід, суд звернув увагу, що залишаються невирішені клопотання щодо запобіжних заходів усім чотирьом обвинуваченим, строк тримання яких під домашнім арештом спливає 30 січня 2021 року. У разі задоволення відводу хоча б одному судді з колегії, суд буде позбавлений можливості утоворити новий склад колегії, за відсутності потрібної кількості суддів за штатним розписом суду, що на думку колегії суддів призведе до серйозної помилки, виходячи з обсягу справи.

Один із обвинувачених категорично заперечував проти відводу складу суду, кажучи, що це єдина колегія, яка спромоглася розглядати справу по суті за п’ять років.

Суддя Синиця вважає, що прокурори заявляють їй відводи у зручний для них час, відкликаючи, коли це потрібно, наприклад, при продовженні запобіжного заходу. Рада суддів начебто дала лист (роз’яснення) на користь Синиці. Але 23 березня Синиця отримала запит від НАЗК, яке збирає документи для оформлення протоколу про притягнення її до адміністративної відповідальності. «Слід розуміти, що рішення вже прийнято», – зазначає Синиця з приводу збирання цих документів.

«Прокурори Офісу Генерального прокурора, в тому числі прокурор Малашич, подають заяви про відводи, звертаються до ДБР, НАЗК, після того, як суд в колегіальному складі, за результатами розгляду не задовольняє клопотання прокурора щодо дії запобіжного заходу, або інші їх клопотання», – пояснює Синиця.

***

Нагадаємо, що тіло вбитого журналіста Сергієнка знайшли неподалік Корсуня на Черкащині 5-го квітня 2014 року. За версією слідства, він був викрадений і закатований групою осіб, що зараз перебувають на лаві підсудних.

Частину обвинувачених затримали влітку 2015 року під час спроби скоєння іншого злочину. Їхніх можливих спільників затримували протягом 2016-2017 років. З того часу справу слухали кількома колегій суддів у різних містах Черкаської області

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]