Суди припиняють повідомляти сторони про засідання через брак коштів на марки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Уперше з 2010 року через брак коштів на марки, папір, засоби зв’язку та розхідні матеріали національні суди припиняють повідомляти сторони про засідання.

Про це заявив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, пише Українське право. 

За його словами, врятувати від скрути може допомогти запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), яка сьогодні працює лише частково. 

Він висловив сподівання, що найближчим часом Державна судова адміністрація України допрацює підсистему ЄСІТС «Електронний суд», щоб у ній можна було ознайомлюватися з матеріалами судової справи, брати повноцінну участь у судових засіданнях – проводити письмові засідання, подавати клопотання, заяви, сплачувати судові збори, отримувати матеріали і знайомитися з ними, подавати апеляційні, касаційні скарги. 

«Наразі можна розв’язати питання з обміном файлами, налагодити роботу з персональним кабінетом та запустити систему у тестовому режимі, а згодом – додавати новий функціонал», – впевнений заступник Голови ВРП . 

За його словами, створення та запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи перебуває на контролі Вищої ради правосуддя. «ВРП постійно контролює процес розробки та впровадження ЄСІТС: робоча група працює, вносить зміни, збирає відомості про всі недоліки, про які нам повідомляють суди, адвокати або інші учасники процесів, та аналізує прогалини», – пояснив Олексій Маловацький.

Він нагадав, що раніше під сумнів ставили й проведення відеоконференцій. Водночас на сьогодні ВРП вже розглянула в режимі відеоконференцзв’язку матеріали щодо внесення Президентові України 431 подання про призначення кандидатів на посади суддів до місцевих загальних судів з числа рекомендацій, наданих Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за результатами відборів 2012, 2013, 2017 років. «Лише два кандидати з’явилися на засідання особисто, всі інші були на зв’язку попри широку географію і віддаленість учасників засідань», – зауважив заступник Голови ВРП. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com