Судна, які потонули в Чорному морі, незаконно постачали газ до Сирії, - Кабмін

|
Версия для печатиВерсия для печати

Газові танкери Venice та Maestro , які загорілися поблизу Керченської протоки ввечері 21 січня, були задіяні до незаконних поставок газу в Сирію.

Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 

«За даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна Venice та Maestro задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року», - йдеться в повідомленні.

Аварія сталася під час перевантаження між суднами на морі методом «ship toship transfers» в районі Керченської протоки, повідомили в міністерстві. 

Так, за даними міжнародних моніторингових систем газовий танкер Venice (Candy) вийшов із російського порту «Темрюк» 20 січня, однак на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System). Те ж саме спостерігалося і на танкері «Maestro» - остання інформація про судно зафіксована AIS 9 січня 2019 року.

 «Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції», - йдеться в повідомленні.

У міністерстві зауважили, що система AIS надає можливість не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відслідковувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів.

 Зазначається, що поки важко встановити походження газу, який перевозився, однак, за наявною інформацією, судна Venice та Maestro залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.

 Вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій.

 Нагадаємо, у районі Керченської протоки ввечері 21 січня чотирнадцять людей загинули, після того, як пожежа охопила два судна Maestro та Venice.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com