Супрун хоче скликати РНБО через щеплення

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун заявила про те, що ситуація з вакцинацією в країні має загрозливий характер. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 12 серпня.

За її словами, РНБО не реагує на її заклики провести засідання з вакцинації населення, зазначає DT.UA.

Супрун нагадала, що в 2014 році менше 40% дітей були вакциновані. Протягом останніх шести років в Україні відзначається зростання захворюваності гемофільної інфекції в 10 разів, кашлюка в 3,5 рази, захворюваність на дифтерію зросла в 2,5 рази, правцем - в 2 рази. На стабільно високих відмітках тримається захворюваність гострим і хронічним гепатитом В.

Станом на середину 2019 зареєстровано понад 54 тисяч випадків захворювання на кір, а з початку спалаху померло 39 осіб.

Супрун підкреслила, що всі вакцини, необхідні для імунізації згідно з календарем щеплень, в країні є.

"Вони якісні, безпечні та ефективні. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та ХІБ-інфекції", - пояснила Супрун.

Вона також заявила, що, починаючи з 2016 року, показники охоплення вакцинами поліпшуються. Але цього недостатньо для формування міцного колективного імунітету. Для цього потрібно, щоб рівень вакцинації населення становив 95%.

"Тільки своїми зусиллями МОЗ України значно важче зробити вакцинацію пріоритетом для представників місцевої влади. Але підняти це питання на національний рівень може засідання РНБО", - написала Супрун і закликала раду не ігнорувати небезпеку для життя українців. 

Раніше в МОЗ повідомили, що протягом липня місяця збільшилася захворюваність на кір.

За даними ЮНІСЕФ і ВООЗ, у 2018 році Україна стала світовим лідером по захворюваності на кір. Крім України найбільший приріст випадків захворювання спостерігався на Філіппінах і в Бразилії, прогрес у подоланні даного захворювання опинився під загрозою.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com