Супрун звинуватила НАЗК у вибірковому трактуванні конфлікту інтересів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Виконуюча обов’язки міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про черговий випадок непослідовністю в роботі НАЗК. Очільниця міністерства зазначила, що НАЗК по-різному трактують наявність чи відсутність конфлікту інтересів у діяльності керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОЗ України.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

У жовтні минулого року, коли Міністерство охорони здоров'я України повідомило Нацагентство, що в Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин головний лікар взяв на роботу свою дружину, НАЗК відповіло, що конфлікту інтересів немає. Та не надало жодного обґрунтування такого рішення, зазначила Супрун.

Водночас вже в січні НАЗК виявило конфлікт інтересів у іншому медзакладі в абсолютно аналогічній ситуації. У керівника санаторію «Гірське повітря», де також працювала його дружина. І керівник звільнив дружину, не зважаючи на те, що санаторій знаходиться в гірському селі, де з кадрами набагато складніше, аніж в Києві, йдеться у повідомленні.

Пані Супрун навела ще один приклад що свідчить про вибіркову оцінку НАЗК. Так, в березні, на неодноразові листи МОЗУ Нацагенство зауважило, що спільна робота тодішнього ректора медуніверситету Богомольця Катерини Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова не створює реального конфлікту інтересів. І також не надали висновку з обґрунтуванням.

Тепер знов НАЗК бачать потенційний конфлікт інтересів в Дніпровській медичній академії — між ректором та близькою до неї особою. І просять Міністерство запобігти цьому.

Але оскільки Дніпровська академія — самостійна юридична особа, у якої є свій керівник, своє майно, свої рахунки в банках, вона може самостійно відповідати та подавати до суду, то не зовсім зрозуміло, чому запит НАЗК направлений саме до МОЗУ.

«Вважаю неприйнятним, що позиція НАЗК щодо конфлікту інтересів відрізняється в кожному окремому питанні. Повідомлення про наявність ситуації конфлікту інтересів має бути чітким, недвозначним і ґрунтуватися на вимогах Закону», — зазначила Уляна Супрун.

 «Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com