Суто національний вид злочину: кількість крадіжок добрив вища, ніж ЗЗР

|
Версия для печатиВерсия для печати

Як свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень, кількість крадіжок добрив майже вдесятеро вища за кількість крадіжок засобів захисту рослин, хоча останні три роки кількість таких злочинів невпинно росте.

Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на Mind.

Так, якщо 2017 р. було 3 608 крадіжок добрив, то 2018 р. — 5 323. У першій половині 2019 р. — 2 041.

ЗЗР у 2017 р. викрали 430 разів, у 2018 р. — 590, у першій половині 2019 р. — 263 рази.

Інтенсивність таких злочинів збільшується через нарощення використання агрохімії в сільському господарстві: як свідчать дані Держстату, якщо у 2017 р. аграрії внесли 2,02 млн т добрив, то у 2018 р. — 2,15 млн т.

За оцінками голови Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації Тамари Мельничайко, ринок ЗЗР в Україні щороку зростає мінімум на 5%: якщо у 2017 р. продажі становили $840 млн, то у 2018 р. — $856 млн.

При цьому, за даними Деражстауту, у 2018 р. аграрії використали 25,4 тис. т засобів захисту рослин.

З’ясувати розмір збитків аграріїв, у яких крадуть агрохімікати, важко — через розбіжності в даних. Так, якщо виходити з оцінок ЄБА, то минулого року в Україні ЗЗР продали на 15,82 млрд грн, але Держстат називає утричі меншу цифру. Тим паче що централізованого реєстру випадків крадіжок у аграріїв у нашій країні ніхто не веде.

За словами аналітика ринку ЗЗР Ігоря Герасименка, крадіями зазвичай стають самі ж працівники агропідприємств, які діють або самостійно, або у змові із безпосередніми керівниками. При цьому хто саме є організаторами схем із крадіжки і продажу, лишається невідомим, бо силовики ловлять виключно виконавців злочинів.

Адвокат і партнер адвокатського об’єднання «Клочков та партнери» Іван Староста доповнює, що крадіжки агрохімікатів відбуваються як під час зберігання ресурсів на складах, так і під час транспортування до поля. У першому випадку ресурс банально крадуть, у другому — частину вносять на поля, а решту — «списують» як використане, але насправді продають сусідньому агропідприємству.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com