Свідка у справі загибелі рейсу МH-17 Цемаха віддали Кремлю за вказівкою Єрмака

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Обмін військовополоненими мав відбутися не у вересні 2019 року, а в грудні, після допиту свідка у справі збиття малайзійського боїнга Володимира Цемаха. Слідчі просили не обмінювати Цемаха, аби у них було більше часу, щоб змусити його говорити, однак за вказівкою на той час ще помічника президента Андрія Єрмака обмін відбувся 7 вересня.

 

Про це пише незалежна журналістка-розслідувачка Любов Величко, зазначає Mind.

«Єрмак пообіцяв, що він дасть можливість переконати Цемаха, що обміну не буде, і примусити давати покази з цих питань, і після того включити його в обмін, який планувався на грудень 2019 року, – пояснює учасник Міжнародної слідчої групи. – Проте орієнтовно 4-5 вересня надійшла вказівка від Баканова до Головного слідчого управління СБУ підготувати Цемаха на обмін. Всі вказівки були усні й ніде не зафіксовані, транслювались Бакановим із посиланням на Єрмака. І в терміновому режимі це було зроблено, а 7 вересня Цемах був переданий до Росії».

Любов Величко пише, що спецслужби Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії – країн, які входять до Міжнародної слідчої групи – захотіли дізнатися, чому Єрмак вперто не хотів переносити передачу Цемаха Росії з вересня на грудень, щоб слідчі встигли витягнути з бойовика інформацію про роль РФ у збитті малазійського боїнга.

«Відповідь на згадане питання знайшла австралійська розвідка. І отримані розвіддані справді шокують.

«Андрій Єрмак орієнтовно в липні 2019 року отримав від росіян хабар, який вираховується у десятках мільйонів доларів (близько $40 млн) – за відстоювання інтересів РФ в Україні, в тому числі – і в питанні обміну Цемаха», – розповів співробітник австралійських спецслужб на умовах анонімності», – розповідає журналістка.

Журналістам Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів. У цілях його безпеки ми не називатимемо його імені та посади. 

Нам вдалося з'ясувати, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі 24 липня вмовляв Зеленського перенести спецоперацію із «завтра» до «найближчим часом».

«У нас все було готово, – розповідає куратор спецоперації деталі зустрічі на Банковій. – Операція мала відбутися наступного дня. Але Єрмак раптом заявив, що «завтра операцію проводити не можна. Її треба скасувати (!) або перенести на деякий час».

«Ні, ви не розумієте. З такими речами не жартують. Це дуже серйозна справа, яка може піти крахом через перенесення дат! – апелювали Бурба та Баранецький. – А в нас мирні переговори на кону (22 липня на тристоронній контактній групі прийняли рішення про посилення «режиму тиші» на Донбасі з 27 липня). Для чого дратувати Путіна?!» – переконував Єрмак.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com