Свято Воздвиження Хреста Господнього відзначають християни східного обряду

|
Версия для печатиВерсия для печати

У неділю, 27 вересня, християни східного обряду відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це один з 12 найважливіших свят церковного року, яке щорічно відзначають в один день.

Святкування було встановлене в IV столітті. Воно присвячене подіям, які відбулися в 326 році. Мати імператора Костянтина Олена відправилася в Єрусалим, щоб знайти християнські святині, в тому числі, хрест, на якому розіп'яли Христа. Виявити його вдалося під святилищем Афродіти, яке влаштували над храмом Гробу Господнього.

Після виявлення хреста, його підняли над великим натовпом людей, що і поклало назву святу.

Що можна і не можна робити в свято Воздвиження

Свято є днем суворого посту. Віруючі в цей день вживають тільки рослинну їжу з олією, допускається вживання вина.

У цей день люди намагалися не ходити в ліс. Вважалося, що тварини готуються до зими: ведмеді лягають в барлогу, змії заповзають на зимівлю, а тому особливо активні.

У свято також не прийнято починати нічого нового і важливого, вважається, що справі загрожує невдача.

Віруючі в цей день ходять до церкви і кланяються хресту.

Господині заготовляють капусту на зиму: шаткують, засолюють. Готували також страви з капустою і пригощали ними гостей.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com