«Три кити» розповсюдження COVID-19 за словами лікаря-інфекціоніста

|
Версия для печатиВерсия для печати

Шанси «підхопити» коронавірусну хворобу вищі у залюднених місцях, однак найнебезпечнішими з них є ті, в яких люди щільно контактують тривалий час.

За словами викладача школи охорони здоров’я НаУКМА, лікаря-інфекціоніста Володимира Курпіти, якщо говорити загалом про європейські країни, вогнищами інфікування визнані навчальні заклади, офіси і громадський транспорт, зазначаєZN.ua.

«Найчастіше – (інфікування відбувається) в домашніх умовах, коли хтось приносить додому. Найчастіше це пов’язано з дітьми, які тяжко не хворіють, але можуть принести інфекцію додому. Через це нелогічно, що школи продовжують працювати», - зазначив він в етері телеканалу «Україна 24».

Водночас директор Європейського бюро ВООЗ вважає, що закриття дитсадків і шкіл повинно бути останнім способом протидії пандемії. Багато країн посилюють карантинні обмеження, навчальні заклади при цьому працюють.

Друге місце – офіс, куди хворобу можуть принести співробітники. «У нас діє вимога, щоб люди із симптомами захворювання не приходили на роботу, але це не спрацьовує», - додає лікар.

На третьому місці – громадський транспорт, в якому українці проводять багато часу і де відбувається «дуже тісний контакт».

Своєю чергою група наукових радників при британському уряді (SAGE) визначає найбільшими місцями поширення вірусу спортзали, заклади громадського харчування, храми та офіси.

Раніше спецгрупа проаналізувала вплив обмежувальних заходів на епідемію коронавірусу. А фахівці Центру охорони здоров'я Київської школи економіки дійшли висновку, що з огляду на подібність ситуації в Україні та Німеччині, німецьку модель боротьби з COVID-19 можна впроваджувати і в нашій країні.

Зокрема, у Німеччині заборонено: роботу кафе та ресторанів (лише з собою), розважальних закладів, театрів та кіно, басейнів, спортзалів та саун; проведення масових і спортивних заходів, збори родичів кількістю понад десятеро осіб, заселення туристів у готелі.

Німцям рекомендують працювати з дому, не подорожувати без крайньої потреби, а роботодавцям – організувати трансфер на роботу та з офісу.

У Німеччині працюють: дитсадки та школи, релігійні установи, будинки літніх (дозволено прийом відвідувачів), магазини та торговельні центри (з розрахунку 1 покупець на 10 кв. м.); відкрито кордони; дозволено проведення протестних заходів.

 

Від локдауну вихідного дня відмовились десять українських міст, а Луцька міська рада готує позов до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати карантин. Демарш мерів розкритикували голова МОЗ Максим Степанов, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, з 9 листопада в Україні діє нове карантинне зонування - міст і районів у «жовтій» і «зеленій» зонах більше немає.

З 14 по 30 листопада діятиме локдаун «вихідного дня» : з опівночі суботи до опівночі понеділка не працюватимуть кафе та ресторани (можна лише «на виніс»), ТРЦ, спортзали та фітнес-центри, кінотеатри та інші розважальні заклади.

Магазинам та аптекам рекомендовано виділити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час) для пріоритетного обслуговування покупців з груп ризику: людей похилого віку та людей з інвалідністю.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]