Три країни НАТО створили військову штаб-квартиру в Латвії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Данія, Латвія та Естонія відкрили нову штаб-квартиру для багатонаціональних військ в Адажі під Ригою. Ці країни хотіли би у майбутньому включити цей підрозділ у структуру НАТО.

Реагуючи на анексію Росією Криму та війну на Донбасі, НАТО реформує структуру своїх органів військового управління так, щоб вона відповідала викликам сучасності. Для посилення свого східного флангу Альянс уже розмістив у Польщі та країнах Балтії чотири батальйони на ротаційній основі, передає DW.COM.

Утім, ці країни, вочевидь, не почуваються у безпеці та докладають зусиль для подальшого посилення своєї обороноздатності. Зокрема, у п'ятницю, 8 березня, поблизу селища Адажі під Ригою відкрили штаб-квартиру багатонаціонального підрозділу північ (Headquarters Multinational Division North), повідомили виданню у прес-службі міноборони Латвії. Її створили спільно Данія, Латвія та Естонія. В ініціативі також беруть участь Великобританія, Канада та Литва.

Плутанину спричинили повідомлення низки ЗМІ про те, що в Адажі з'явилася штаб-квартира НАТО. Однак до структури Альянсу вона поки що не входить. Джерело DW у НАТО пояснює: для того, аби якась штаб-квартира стала частиною структури органів військового управління НАТО, рішення повинні ухвалити всі держави-члени Альянсу на рівні міністрів.

Такого рішення ще немає, хоча в документах НАТО штаб-квартира в Адажі згадується. А саме, у декларації саміту Альянсу в Брюсселі у 2018 році. У ній глави держав і урядів привітали пропозицію Данії, Латвії та Естонії "посилити командування і управління в Балтійському регіоні шляхом створення штаб-квартири багатонаціонального підрозділу, яка би доповнювала (наявні структури. - ред.)".

Найближчою нагодою розглянути внесення штаб-квартири в Адажі до структури НАТО може бути засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу цього червня. Якщо на ньому ухвалять позитивне рішення, то штаб-квартира зможе отримувати фінансування від НАТО. Крім того, сили Альянсу зможуть використовувати її для проведення своїх операцій.

Командування силами НАТО в Польщі, Словаччині, Угорщині та трьох країнах Балтії здійснює штаб-квартира багатонаціонального корпусу в Щецині. Їй підпорядкована ще одна штаб-квартира на території Польщі - багатонаціонального підрозділу північний схід у Ельблонгу. Вона, зокрема, координує підготовку чотирьох батальйонів НАТО, розміщених на ротаційній основі на східному фланзі Альянсу. Якщо міністри оборони вирішать включити штаб-квартиру в Адажі до структури НАТО, вона буде підпорядковуватися командуванню в Щецині та виконуватиме роль, аналогічну до штаб-квартири в Ельблонгу, але на території країн Балтії.

Згідно з задумом Данії, Латвії та Естонії, штаб-квартира відповідатиме за оборонне планування НАТО у Балтійському регіоні, а також за планування та проведення там навчань, заявили в міноборони в Ризі. А також додали, що штаб-квартира здійснюватиме спільне командування батальйонами НАТО, розміщеними в країнах Балтії на ротаційній основі, а також іншими підрозділами Альянсу на їхній території.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com