Центробанк Росії, вклавши $23 млрд в юані, вже втратив $2,2 млрд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Банк Росії продовжує втрачати золотовалютні резерви в результаті операцій на міжнародному валютному ринку.

Як повідомляє finanz.ru, після невдалої конвертації євро в долари в 2017 році, що обернулася збитками на 4,5 млрд доларів, ЦБ вирішив рекордно вкластися в китайський юань і знову зазнав мільярдних втрат на курсових різницях.

На початок квітня частка китайської валюти в російських ЗВР досягла історичного рекорду - 5%, або 23 млрд доларів, відзвітував регулятор в понеділок.

Акуратно купувати юані центробанк почав в середині минулого року: за другий-третій квартал він вклав в них 3,9 млрд доларів, а в четвертому докупив ще приблизно на 8 млрд.
Основну ж частину угод з конвертації - на 11 млрд доларів - ЦБ провів в січні-березні, коли курс юаня знаходився поблизу рекордних за 2 роки відміток - між 6,2 і 6,3 юаня за долар.

ЦБ зробив ставку на Китай, але ринок рушив у протилежний бік: на тлі торгової війни з США, що викликала відтік капіталу з КНР, юань почав стрімко дешевшати.

За другий квартал він втратив 5,2% вартості, опустившись до 6,62 юаня за долар, а до кінця третього впав ще на 3,6% - до 6,87 за долар.
В результаті сумарно за квітень-вересень вкладення ЦБ в юані знецінилися на 9,4%, що принесло втрати на 2,162 млрд доларів, свідчать розрахунки finanz.

Хоча інвестиції в юань зручно вкладаються в курс на зовнішньоекономічну ізоляцію і дедоларизацію економіки, яку в якості мети проголосив президент Владімір Путін, в грошовому обрахуванні вони обіцяють Росії збитки, випливає з прогнозів JPMorgan і Deutsche Bank.

Небажання китайської влади йти на компроміс з адміністрацією Дональда Трампа призведе до нового витка торгової війни, в результаті чого під митами виявиться весь китайський експорт в Штати. На цьому юань впаде до 7,19 за долар до кінця третього кварталу наступного року, прогнозує JPM.

Deutsche Bank чекає девальвації до 7,4 юаня за долар в найближчий рік. Такий сценарій принесе ЦБ РФ втрати ще на 8% від вкладень, або 1,8 млрд доларів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com