Центробанк Росії, вклавши $23 млрд в юані, вже втратив $2,2 млрд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Банк Росії продовжує втрачати золотовалютні резерви в результаті операцій на міжнародному валютному ринку.

Як повідомляє finanz.ru, після невдалої конвертації євро в долари в 2017 році, що обернулася збитками на 4,5 млрд доларів, ЦБ вирішив рекордно вкластися в китайський юань і знову зазнав мільярдних втрат на курсових різницях.

На початок квітня частка китайської валюти в російських ЗВР досягла історичного рекорду - 5%, або 23 млрд доларів, відзвітував регулятор в понеділок.

Акуратно купувати юані центробанк почав в середині минулого року: за другий-третій квартал він вклав в них 3,9 млрд доларів, а в четвертому докупив ще приблизно на 8 млрд.
Основну ж частину угод з конвертації - на 11 млрд доларів - ЦБ провів в січні-березні, коли курс юаня знаходився поблизу рекордних за 2 роки відміток - між 6,2 і 6,3 юаня за долар.

ЦБ зробив ставку на Китай, але ринок рушив у протилежний бік: на тлі торгової війни з США, що викликала відтік капіталу з КНР, юань почав стрімко дешевшати.

За другий квартал він втратив 5,2% вартості, опустившись до 6,62 юаня за долар, а до кінця третього впав ще на 3,6% - до 6,87 за долар.
В результаті сумарно за квітень-вересень вкладення ЦБ в юані знецінилися на 9,4%, що принесло втрати на 2,162 млрд доларів, свідчать розрахунки finanz.

Хоча інвестиції в юань зручно вкладаються в курс на зовнішньоекономічну ізоляцію і дедоларизацію економіки, яку в якості мети проголосив президент Владімір Путін, в грошовому обрахуванні вони обіцяють Росії збитки, випливає з прогнозів JPMorgan і Deutsche Bank.

Небажання китайської влади йти на компроміс з адміністрацією Дональда Трампа призведе до нового витка торгової війни, в результаті чого під митами виявиться весь китайський експорт в Штати. На цьому юань впаде до 7,19 за долар до кінця третього кварталу наступного року, прогнозує JPM.

Deutsche Bank чекає девальвації до 7,4 юаня за долар в найближчий рік. Такий сценарій принесе ЦБ РФ втрати ще на 8% від вкладень, або 1,8 млрд доларів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]