ЦПК звернувся до ГПУ з заявою про вчинення злочину «Слугою” Дубінським

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центр протидії корупції (ЦПК) звернувся до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової із заявою про вчинення злочину народним депутатом від партії “Слуга народу” Олександром Дубінським.

Йдеться про ймовірне недостовірне декларування, легалізацію злочинних грошей і ухилення від сплати податків, йдеться на сайті Центру протидії корупції.

Депутат Дубінський, його матір та колишня дружина володіють загалом 24 об’єктами нерухомості, 17 автівками та 70 сотками землі. Загальна сума майна складає близько 2,5 млн доларів. Водночас частина майна не відображена в декларації депутата, що може свідчити про вчинення злочину — а саме внесення недостовірних відомостей в декларацію.

Наприкінці грудня 2019 року Дубінський почав переписувати частину свого майна на матір і дружину Олесю Цибко. Згодом стало відомо, що Дубінський і Цибко розлучені. Офіційна дата розлучення невідома, проте станом на листопад 2019 вони ще були у статусі одружених. Сам нардеп стверджував в одному з інтерв’ю, що не живе з Цибко з 2014 року. В іншому ж інтерв’ю на запитання про дохід саме його і дружини сказав, що особисто отримує 77 тисяч грн зарплати, тому разом виходить з “до сотки” (100 тисяч грн – ред.). При цьому ведуча перепитувала, чи це сума доходу разом з дружиною.

Це може свідчити про те, що Дубінський зберігає фактичні сімейні відносини з Цибко, тож, згідно із законом “Про запобігання корупції” зобов’язаний декларувати її майно. Але ні її майна, ні подарованого ним же у декларації не відображено.

“Можна припустити, що ніякого реального розлучення не було. Дубінський і Цибко могли розлучитися “на папері” саме для того, щоб не декларувати майно невідомого походження: гроші за ймовірно замовні сюжети Дубінського під час журналістської діяльності, гроші за ймовірне просування інтересів олігарха Коломойського тощо”, — коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

Також, згідно з інформацією бізнес-реєстру Словаччини, Олександр Дубінський з 30 березня 2019 року по 14 лютого 2020 був єдиним акціонером словацької компанії “DubPro s.r.o.” А вже 18 лютого 2020 року акціонером стала Леся Цибко, колишня дружина Дубінського, з якою у нього фактично можуть зберігатися сімейні стосунки.

Водночас у декларації Дубінського не відображені корпоративні права власності на компанію, а також інформації про її відчуження або доходи від її діяльності, що є порушенням антикорупційного законодавства і підпадає під ознаки злочину. Також, нардеп не декларує доходів від свого YouTube каналу, які, за його ж словами, у нього були і сягали 3,5 тисяч доларів на місяць.

Приховування численного майна може також свідчити про те, що Дубінський хоче утаємничити ухилення від сплати податків або легалізацію незаконно отриманої власності. Тому ми і звернулися до генеральної прокурорки, адже лише вона вправі відкривати кримінальне провадження щодо народного депутата.

До речі, нещодавно Центр протидії корупції запустив новий проєкт: #ЗробимоЇхВізиРазом. Він викриває агентів Кремля в українській владі та має на меті заборонити їм в‘їзд до західних країн, які ті обирають для відпочинку та ведення бізнесу. На сайті проєкту є й інформація щодо численних статків Дубінського та його родини, зокрема активів у Євросоюзі, а також про його діяльність проти євроатлантичного і демократичного розвитку України.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]