У Авакова за півмільярда євро замовили вертольоти Airbus, половина з них б/в

|
Версия для печатиВерсия для печати

ДП «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-Авіа» МВС України 29 серпня уклало угоду з компанією «Airbus Helicopters SAS» (Франція) про закупівлю вертольотів на 554,29 млн євро, або 18,23 млрд грн.

Дана інформація міститься у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

Гелікоптери куплять коштом французького кредиту до 475 млн євро, наданого за Угодою між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту України. Крім того, принаймні 15% ціни контракту буде оплачено з українського державного бюджету.

До кінця 2022 року за 484,62 млн євро поставлять 55 вертольотів у різних конфігураціях – аварійно-рятувальних, для Національної гвардії, для Державної служби України з надзвичайних ситуацій:

на 274,35 млн євро – 21 вживаний важкий дводвигунових вертоліт моделі Н225 по 1,72-14,05 млн євро;
на 118,37 млн євро – 24 нові легкі однодвигунові вертольоти моделі Н125 по 4,14-6,49 млн євро;
на 91,90 млн євро – 10 нових легких дводвигунових вертольотів моделі Н145 по 8,63-10,23 млн євро.
Решта 69,67 млн євро піде на теоретичне та практичне навчання авіатехніків і пілотів, а також навчальні матеріали і технічну підтримку для Центру обслуговування та навчання.

Основні вузли та агрегати вживаних вертольотів Н225 2007-2012 років випуску матимуть ступінь зносу 50% і не менше 300 льотних годин залишкового корисного використання.

Гарантійний строк на вживані вертольоти становить рік від прийняття на заводі або 600 льотних годин, для нових – три роки від прийняття на заводі або 2 тис льотних годин.

Як повідомляв «Інтерфакс-Україна» із посиланням на французькі ЗМІ, вживані вертольоти H225 вантажопідйомністю понад 10 тонн належали французькій лізинговій «Parilease», дочірній компанії «BNP Paribas». Раніше ці вертольоти експлуатувала міжнародна «CHC Helicopter», але після аварії одного з них у квітні 2016 року в Північному морі в Норвегії дію лізингового договору було припинено, а експлуатацію H225 було призупинено.

Французький виробник «Airbus Helicopters SAS» уперше отримав державний підряд в Україні. Однак Державне авіаційне підприємство «Україна» Державного управління справами у 2017-2018 роках уклало угод про техобслуговування і супроводження експлуатаційно-технічної документації літака А319-115CJ UR-ABA із «Airbus SAS» на $174,11 тис, а в 2011-2013 роках – із «Airbus Corporate Jet Centre» на 905 тис євро.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]