У багатьох регіонах України жовтень виявився найсухішим за 20 років

|
Версия для печатиВерсия для печати

 За кількістю опадів жовтень виявився одним із найсухіших в Україні за останні 20 років.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, зазначає AGROEXPERT.

«Тривалий дефіцит опадів, який спостерігається протягом нинішньої осені в цілому й особливо в жовтні, обумовлював зменшення запасів вологи в ґрунті під озимими культурами. Однак невисокий рівень температури повітря, багато прохолодних і часом холодних днів, рясні роси та тумани не призвели до виникнення масштабної посухи», – відзначили фахівці Укргідрометеоцентру.

Уточнюється, що станом на 30 жовтня, за експертною оцінкою та фактичними даними вимірювань запасів продуктивної вологи, незадовільним зволоженням орного шару ґрунту (ґрунтовою посухою) в Україні було охоплено близько третини площ. Це площі, де вологи в орному шарі ґрунту майже не було, на решті території країни зволоження ґрунту задовільне та добре. На багатьох площах південних, східних і навіть західних (Чернівецька) областей внаслідок відсутності вологи проростання зерна не відбувалося.

«Одночасно суха сонячна погода та значні амплітуди добової температури повітря були сприятливими для загартовування рослин і обумовлювали формування достатньої їхньої морозостійкості», – додали агрометеорологи.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Новини

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]