У Чехії викрили групу хакерів РФ, яких прикривали дипломати, - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Колишні громадяни РФ, які отримали чеське громадянство, а також діючі російські дипломати входили до хакерської мережі, яка діє в Чехії.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні чеського журналу Respekt під заголовком «Чеські громадяни на службі ФСБ», на яке посилається Радіо Прага, передає Тиждень.

«Група працювала під прикриттям двох приватних IT-компаній, проводячи хакерські операції з комп'ютерів компаній. Вони (комп'ютери), як стверджують джерела в журналі, були перевезені до Чеської Республіки автомобілями з російськими дипломатичними номерами», - йдеться у матеріалі.

 

Автор розслідування Ондржей Кундра також стверджує, що до російської шпигунської мережі входили росіяни, які отримали громадянство ЧР. Він пише, що, схоже, група, яка діє в Чеській Республіці, була частиною більшого міжнародного осередку, який координував свої атаки.

 

«Наша інформація і наші джерела кажуть, що це дійсно була якась міжнародна мережа зі схожими групами російських шпигунів, які базуються в країнах ЄС. Однак ми не знаємо, над якою конкретною операцією вони працювали», - зазначає автор розслідування, не називаючи своїх інформаторів.

 

За його словами, складність ситуації в тому, що чеська поліція не може просто вислати людей, які отримали громадянство республіки, без дійсно вагомих обвинувачень у вчиненні злочинної діяльності.

 

Чеська розвідка відмовилася коментувати отримані дані. Однак, питання про те, як російські громадяни отримують чеське громадянство, буде порушено на наступному засіданні Урядової ради у справах національних меншин. Обговорюватиметься питання про можливість посилення критеріїв надання громадянства іноземцям в цілому.

 

Respekt також нагадує про те, що в грудні минулого року президент ЧР Мілош Земан критично відгукнувся про бездоказове, на його думку, повідомлення чеської контррозвідки про присутність у країні великої кількості російських і китайських шпигунів. Критиці президента передувало ознайомлення з річним звітом Інформаційної служби безпеки, опублікованим 3 грудня, в якому дії Росії були названі «головною загрозою для безпеки країни».

У відповідь на це керівник відомства Міхал Коуделка заявив, що за останні 5 років його служба попередила діяльність «десятків російських і китайських шпигунів, відмовивши їм в акредитації в Чеській Республіці або шляхом досягнення домовленості, що вони залишать країну «без зайвого шуму». За його словами, вдалося розбити, зокрема, розвідувальну мережу однієї з російських спецслужб, які діють на чеській території, і повністю паралізувати її діяльність.

 

З 1993 року громадянство ЧР було надано 4764 росіянам, в останні роки помітна тенденція до їх зростання. Загалом на кінець 2018 року в Чехії проживало 38 223 громадян Росії.

 

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення
10:12
Олексій Герман: Або зміни, або поразка
09:05
У росії розбився стратегічний ракетоносець Ту-22М3

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]