У Чехії засудили білоруса, який воював проти України на Донбасі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Алєксєя Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі.

Про це повідомив у Facebook посол України в Чехії Євген Перебийніс, зазначає Громадське.

Фадеєв у 2014-2016 роках неодноразово приїжджав на окуповані території через Росію. За його словами, так від допомагав у «боротьбі проти фашистів». Білорус брав участь у військових діях — це підтверджують відео, які сам чоловік поширив у соцмережах.

Обвинувачення інкримінувало Фадєєву здійснення терористичного акту і вимагало для нього 15 років позбавлення волі та безстрокове ув'язнення. Однак довести його причетність не вдалось, а сам Фадеєцв стверджує, що стріляв тільки на навчаннях, але не під час реальних боїв.

Суд Праги визнав Фадеєва винним у діяльності організованого злочинного угруповання. Також його депортують з Чехії на чотири роки — білорус мав право на проживання у країні. Вирок ще не набрав законної сили, його Фадєєв може оскаржити.

«І прокурор, і засуджений подали проти цього рішення апеляцію, тому ще є сподівання, що покарання врешті-решт буде жорсткішим», — написав Євген Перебийніс.

Посол додав, що чеські правоохоронці разом з українськими працюють над доведенням вини таких осіб: «За наявною інформацією, ще кілька судових справ є на підході».

У травні разом із Фадеєвим чеська прокуратура висунула звинувачення і громадянину Чехії, котрий брав участь у військових діях проти України на Донбасі.

В Україні відкрито 15 кримінальних проваджень щодо іноземців, які воювали на Донбасі з боку бойовиків. Серед них — троє громадян Киргизстану, п’ятеро громадян Боснії та семеро громадян Бразилії.

Їм інкримінують три статті Кримінального кодексу: участь найманців у збройному конфлікті; умисні дії з метою зміни території України; участь у незаконних збройних формуваннях у нападі, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків.

Іноземцям загрожує максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без.

Серед іноземців, які воювали на Донбасі, є й найманці російської приватної військової компанії «Вагнера». 33 найманців затримали в Білорусі 29 липня — тоді їм інкримінували дестабілізацію ситуації в країні перед президентськими виборами 9 серпня.

За даними української прокуратури, принаймні 28 із них (зокрема 9 українців) воювали проти України на Донбасі на боці бойовиків. Україна звернулася до Білорусі з проханням видати їх. Але 14 серпня Мінськ передав усіх затриманих найманців Росії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]