У Чернігові негода «змиває» національні пам'ятки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Чернігові негода руйнує національні пам'ятки. Остання злива змила частину Чернігівської фортеці XVII століття. Укріплення зсувається, а на його місці утворюється вирва.

Чи реально протистояти стихії – з'ясовували журналісти 5-го каналу.

Після останнього буревію зі зливою історики інспектують перлину місцевого туризму та національну пам'ятку – вал, на якому стоять 12 гармат. Водою змило частину конструкції XVII сторіччя – це польове укріплення стародавньої фортеці.

"У нас у Чернігові це найважливіше. Це не просто пам'ятка історії, це пам'ятка містобудування, це пам'ятка цілого архітектурно-ландшафтного комплексу. Ми бачили вже схожі руйнування біля Єлицького, якщо таке почалося на валу, то заходи треба вживати негайно", – наголошує історик Олексій Бондар.

Аби убезпечити історичну пам'ятку архітектурного заповідника "Чернігів Стародавній", чиновники скликають екстрену нараду. "Ми вже обгородили ділянку захисною стрічкою, щоб люди не ходили. Але, разом з тим, треба робити інженерні укріплення", – звітує учений, секретар заповідника Сергій Черняков.

Стихія руйнує й іншу історичну пам'ятку міста – Єлецький монастир. Злива тут вимила кілька кубометрів піску. Комунальники оперативно намагаються прибрати його з проїжджої частини. Місцеві – занепокоєні. Адже, кажуть, для історичних пам'яток мало не кожен дощ – руйнівний.

Історичні об'єкти треба укріплювати капітально, пояснюють у міській раді. Але для цього мають замовити проекти.

"Капітальні вкладання, які будуть задіяні… Без проекту, без нічого, ми сьогодні можемо тільки обгородити, щоб люди туди не потрапили, в цю яму. Але далі буде робитися проектна документація і все буде робитися згідно з нею", – пояснює заступник міського голови Андрій Черненко.

Через руйнівну зливу в місті оголосили надзвичайну ситуацію. Оскільки на подолання наслідків негоди в місцевому бюджеті не вистачає коштів – просять фінансової допомоги в області.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]