У Києві остаточно погоджують контракт щодо передачі катерів класу «Айленд» зі США

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Києві проходить заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу «Айленд» зі США до України. Розпочалась вона з 11 червня і триває досі.

Про це журналісту програми «Схеми» повідомили в командуванні Військово-Морських Сил Збройних Сил України, передає Радіо Свобода. 

«Під час проведення цього заходу буде опрацьовано остаточну редакцію документа», – зазначив перший заступник Командувача ВМС ЗС Андрій Тарасов у відповіді на запит.

Як мовиться у відповіді, документ підпишуть після того, як він пройде «внутрішнє погодження американською стороною».

За даними «Схем», з американського боку на зустрічі присутні представники Берегової охорони США та Військово-Морських Сил США.

Також, щодо механізму сплати за катери, який був однією з основних офіційних перепон щодо отримання катерів, у командуванні зазначили, що гроші для сплати супутніх витрат вже зарезервовані за однією з бюджетних програм Міністерства оборони України.

Вперше про можливість передачі Україні американських 30-метрових катерів «Айленд» заговорили ще в 2014 році – після анексії Криму й під час обговорень концепції розбудови «москітного флоту», йшлося в розслідуванні «Айленди» для України» програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і каналу «UA:Перший»). Раніше ці катери були на службі Берегової охорони США і наразі стоять у порту Балтимора.

«Схеми» оприлюднили фрагменти затягнутого міжвідомчого листування щодо передачі цих двох катерів протягом 2014 – 2017 років.

Після виходу розслідування у ВМС України заявили, що сюжет «грає на руку агресору» і в ньому «перекручені факти». Редакція програми «Схеми» спростувала ці звинувачення. У розслідуванні не оприлюднювалась жодна «конфіденційна інформація оборонного характеру». Наголошувалось, що і малі броньовані артилерійські катери президентської «Кузні на Рибальському», і патрульні катери класу Island виробництва США потрібні Військово-Морським силам, необхідне якомога скоріше вирішення питання щодо отримання «Айлендів» Україною та передачі їх на озброєння флоту.

Пізніше командування Військово-Морських сил ЗСУ виступило із заявою, що українська сторона завершує опрацьовувати контракт на отримання двох патрульних катерів типу «Айленд» від уряду США і починає «його міжвідомче погодження». У заяві також зазначалося, що вже після підписання контракту розпочнеться безпосередній процес передачі катерів, у тому числі підготовка екіпажів.

Після розслідування програми «Схеми» президент України Петро Порошенко заявив, що Україна отримає американські катери класу Island від уряду Сполучених Штатів Америки – вперше від 2014 року, відколи почалися перемови щодо їхньої передачі. Про це він заявив під час церемонії вручення службового транспорту Національній поліції в Києві 4 квітня. Він анонсував зустріч з цього приводу у травні.

В середині квітня посол США в Україні Марі Йованович заявила Радіо Свобода, що українська і американська сторони продовжують «рухатися вперед» у питанні передачі Україні двох патрульних катерів типу «Айленд».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]