У Києво-Печерській лаврі – 30 підозр на COVID-19

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Попередні результати тестування, здійсненого братії Києво-Печерської лаври, свідчать про виявлення хвороби у 30 духівників із 44.

Про це повідомила журналістка СТБ Ірина Заславець, інформують "Факти"

Над результатами тестів працювали у лабораторії "Діаген", зазначає видання "Збруч". 

Поки що інформацію про масове занедужання братії в лаврі офіційно не підтверджено. Втім, міський голова Києва Віталія Кличко на брифінґу в понеділок повідомив: у центральному храмі УПЦ МП – чотири підтверджених випадки COVID-19.

Інтернет-видання "Релігійна правда", покликаючись на власні джерела, підтверджує інформацію про занедужання двох третин братії. 

Напередодні в інтернеті оприлюднили звернення намісника Києво-Печерської лаври Павла, котрий теж занедужав на ГРВІ (діагноз на COVID-19 не оголошено), записане, очевидно, в день масового тестування ченців 4 квітня.

Митрополит Павло підтвердив, що в братії є "вірусні моменти". Владика сказав, що він із однодумцями – "не ангели" і "мають право хворіти".

“Тільки сьогодні зробили тести більшості братії, тому ворота лаври закриті на цей час, щоб стихла уся ця чума XXI століття”, – сказав митрополит.

“Ми живі, ми здорові. Так, у нас всіх є і запалення легенів, і вірусні… моменти... не знаю, як їх назвати… грипи. Але ми переносимо усе це”, – запевнив намісник.

У неділю, 4 квітня, на офіційній сторінці Києво-Печерської лаври з'явилося повідомлення: для запобігання спалаху епідемії, спричиненої вірусом COVID-19, братія провела тестування на наявність захворювання, а серед протестованих є і Павло. Згідно зі санітарними вимогами, в усіх приміщеннях лаври провели обробку дезинфікуючими розчинами, а богослужіння звершують у закритому режимі без допуску до храму вірян та із залученням відеотрансляції.

Два тижні тому настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит Московського патріархату Павло засудив карантинні заходи, впроваджені владою, і звернувся до вірян зі закликом сміливо відвідувати храми і брати участь у колективній молитві, причасті, долучати старців і дітей.

"Не бійтеся нічого. Не лякайтеся страхітливих подій. А будуть гірші. Якщо не покаємось", – застерігав він.

"Старше покоління, молодше покоління – всі поспішіть в храм", – звертався Павло.

Згідно з тодішніми словами Павла, українська влада припустилася "недалекоглядності", коли оприлюднила "безумні веління" щодо карантину. Він вважав, що влада зацікавлена "тримати в страху людей".

Окрім того, митрополит УПЦ МП поставив під сумнів рівень загроз від COVID-2019. "Сьогодні всі бояться коронавірусу. Але помирає маленький відсоток. А скільки помирає від онкології? Туберкульозу? Наркотиків? Скільки самогубств? Ніхто на це зважає", – казав настоятель лаври.

Священик заявляв, що у боротьбі з коронавірусом допоможе молитва. Павло сказав, що в 1986 році, після Чорнобильської трагедії, довкола лаври був високий рівень радіоактивного забруднення, натомість сам комплекс залишався безпечним.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com