У Львові демонтують радянський "монумент слави"

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Львові на цьому тижні почався новий етап демонтажу Монумента бойової слави радянських збройних сил.

На сайті міської ради повідомляється, що розбирають барельєфи з фігурами радянських воїнів, і перший експонат уже перевезли у музей "Територія терору".

"Під час демонтажу виявили певні труднощі в роботі, тому зараз вивчають чи в такий самий спосіб, чи в інший, будуть демонтовувати наступні барельєфи. Це перша стадія робіт. Друга стадія - це демонтаж самих конструкцій - плит. Їх демонтовуватимуть в інший спосіб. Для цього є окремий проект. Скільки часу триватимуть усі роботи, ще не відомо, бо роботи складні", - розказав перший заступник мера Андрій Москаленко.

Паралельно триває підготовка до оголошення архітектурного конкурсу для визначення, як має функціонувати простір, де зараз розташований Монументу Слави, після демонтажу усіх конструкцій.

"Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил "відкрили в 1970 році. Ансамбль меморіалу, крім 30-метрової стели, складався з бетонної композиції з фігурами воїнів, які символізують основні роди військ радянської армії і фігури "Батьківщини-матері".

Монумент Слави не потрапив під декомунізацію, оскільки був пам'ятником, присвяченим опору і вигнання нацистських окупантів з України, а тому, відповідно до закону, не був символікою комуністичного тоталітарного режиму і не підлягав обов'язковому демонтажу.

У 2017 році у Львівській міськраді створили комісію, яка визнала 30-метрову стелу аварійною, і у 2019 році її демонтували.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]