У Львові суд почав розгляд справи про торішній напад на табір ромів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 14 березня, у Львові розпочався розгляд справи про напад на табір ромів, що стався торік у червні і внаслідок якого загинула одна людина, а ще кілька – постраждали.

Справу розглядає Сихівський районний суд Львова, передає Німецька хвиля.

На лаві підсудних перебувають 10 обвинувачених, більшість з них – неповнолітні учні львівських шкіл та ліцеїв. Через вік підсудних слухання відбувалось за зачиненими дверима.

На перше судове засідання приїхали й потерпілі – четверо ромів з Закарпаття, які були в таборі під час нападу. Серед них – Ібоя Рац, удова загиблого Давида Попа.

Загалом у справі про напад на табір ромів фігурують 14 підозрюваних. Але обвинувальний акт розділили на два провадження – залежно від готовності всіх експертиз.

«Сьогодні в нас перше судове засідання, де оголошується обвинувальний акт і встановлюється порядок дослідження доказів», – пояснив Юрій Матлах, заступник начальника відділу ювенальної юстиції Львівської обласної прокуратури.

Підозрюваних звинувачують за кількома статтями: в умисному заподіянні смерті іншій людині за попередньою змовою групою осіб, а також у хуліганстві, вчиненому групою осіб. Крім того, підозрюваного в організації нападу звинувачують у втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність. Як повідомляли раніше, підозрювані у нападі на ромів належали до незареєстрованої радикальної організації «Зла і твереза молодь».

Найбільший термін загрожує Андрієві Тичці. Його може чекати навіть максимальне покарання – довічне ув'язнення. Двом його неповнолітнім спільникам, яким також висувають статтю про вбивство, максимально загрожує 15 років. Адвокат потерпілих Дмитро Швець повідомив, що його підопічні вимагатимуть ще й компенсацію за моральну шкоду – 3,8 млн грн, що розділять між усіма постраждалими.

Водночас у звинуваченнях немає закидів щодо ксенофобії. В прокуратурі пояснюють це тим, що не знайшли потрібних доказів.

«Їх згуртували в цій організації під гаслами боротьби за здоровий спосіб життя, проти алкоголізму, наркоманії. Ні в агітаційній літературі, ні в слідах в інтернеті, які вони залишили, ми не знайшли доказів, які би вказували на расову чи національну ненависть», – пояснив представник Львівської обласної прокуратури Володимир Телепко.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com