У Міністра інфраструктури Кубракова знайшовся незадекларований офшор

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міністр інфраструктури Олександр Кубраков є співзасновником офшору «Officium SW Ltd.» (Тортолла, Британські Віргінські острови). Про це свідчить база даних «Offshoreleaks», де оприлюднено матеріали «Pandora Papers».

«Officium SW Ltd.» було засновано у липні 2018 року Олександром Кубраковим та його партнерами Русланом Крамаренком та Іллею Солодовським. Коли Кубраков балотувався у Верховну Раду у 2019 році та подавав декларацію кандидата в нардепи від «Слуги народу» та на посаду голови Укравтодору. В цих деклараціях він вказував дані про корпоративні права станом на 2018 рік і цей офшор він тоді не задекларував.

Не задекларував цей офшор Кубраков і пізніше, коли подавав річні декларації як голова Укравтодору.

В українських реєстрах немає даних про цей офшор. Відомо, що Крамаренко, Солодовський та Олександр Томашпольський до серпня 2021 року були засновниками співзвучного ТОВ «Офіціум». Зараз ця фірма перейменована на «Фавор лімітед», директором замість Лариси Кулик призначено Улугбека Ахмаджонова з Узбекістану, а саму фірму перереєстровано з Києва на Запоріжжя. У подальшому вона скоріш за все буде ліквідована. «Офіціум» у Києві займалось компютерним програмуванням та мало річний дохід на рівні 11-12 млн грн.

Кубраков за роки на держслужбі декларував власність у литовській фірмі «MDL house service» («МДЛ хаус сервіс») та українських компаніях ТОВ «Місто для людей контактний центр Київ», ТОВ «Місто для людей розрахунковий центр», ТОВ «Місто для людей центр білінгової підтримки», ТОВ «Місто для людей Контактний центр».

У липні 2021 року Кубраков задекларував продаж Руслану Крамаренку корпоративних прав на суму 9,86 млн грн. Однак які саме права продав – наразі невідомо. Після цього продажу Кубраков заплатив за якісь послуги (можливо навчання) 1,88 млн грн. Також Кубраков придбав облігації внутрішньої державної позики на 5,00 млн грн.

Руслан Крамаренко у 2010-2014 роках був заступником голови КМДА Олександра Попова, раніше працював у Кабінеті міністрів Віктора Януковича.

Ілля Солодовський в 2011 році був введений до наглядової ради «Укртелекому». Він був директором ТОВ «ЄСУ», через яке проводилась приватизація «Укртелекому». За даними «Української правди», «близьке оточення Льовочкіна – Георгій Дзекон та Ілля Солодовський – були виведені з-під удару [за збиткову для України приватизацію]. Спочатку їм висунули підозру, але через два місяці їх зняли з розшуку».

Після обрання президентом Володимира Зеленського фірма Солодовського ТОВ «ЮНІП Україна» стала постачальником обладнання для парковок у Дніпрі, Вінниці та Львові.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]