У Мінреінтеграції пояснили принципи перехідного правосуддя після деокупації

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, на яких принципах має діяти правосуддя перехідного періоду після визволення нині окупованих територій.

Як сказав заступник міністра Ігор Яременко, основою Стратегії перехідного правосуддя для тимчасово окупованих територій, яку розробляє міністерство, має бути невідворотність покарання, повідомляє   «Радіо Свобода»..

«Якщо ми хочемо реінтегрувати тимчасово окуповані території, ми повинні забезпечити певні базові речі. Але ключове – забезпечення дії перехідного правосуддя. Ті, хто порушував права людини, хто переслідував людей на тій території зі зброєю в руках, вбивав, катував, викрадав людей, забирав й привласнював майно, мають нести за це відповідальність. Якщо ми не зможемо забезпечити це, ми не забезпечимо нормальну безпечну реінтеграцію цих територій. Люди мають право на справедливість. Перехідне правосуддя – це і є про справедливість», – сказав Яременко.

На базі Мінреінтеграції планують створити спеціальну експертну робочу групу для напрацювання пакету законопроєктів про запровадження системи перехідного правосуддя й інших заходів безпечної реінтеграції, додав він.

 

Перехідне правосуддя – це концепція, яка застосовується у постконфліктних країнах для подолання наслідків збройного конфлікту. Вона викладена у деяких міжнародних документах і договорах. Концепція зводиться до чотирьох основних постулатів: здійснення ефективної кримінальної юстиції, що має на меті забезпечити покарання винних осіб у цьому збройному конфлікті; інституційні реформи; відшкодування збитків; донесення правди про збройний конфлікт.

Як кажуть фахівці, універсальної моделі перехідного правосуддя не існує, і кожна країна, в тому числі й Україна, шукає свою індивідуальну модель.

«Аргумент»


В тему:

>


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com