У Мадриді почався судовий процес над російською мафією

|
Версия для печатиВерсия для печати

Депутата Держдуми від "Єдиної Росії" Владислава Рєзніка та ще 17 людей звинувачують у відмиванні грошей для російського злочинного угруповання.

Ймовірні очільники злочинного угруповання, Геннадій Петров та Олексій Малишев, досі перебувають на свободі, як вважається - у Росії. Стверджується, що деякі з підозрюваних мають зв'язки з російським урядом, повідомляє BBC. Пан Рєзнік прибув на суд і заявив, що доведе свою невинуватість.

Його дружина Діана Гіндін теж знаходиться у суді серед звинувачених. На лаві підсудних також опинилися п'ять іспанців, яких звинувачують у допомозі російським злочинцям. Серед них - Антоніо де Фортуні, звинувачений у створенні непрозорої бізнес-мережі, яка надсилала гроші мафії на офшорні рахунки.

Відмивання грошей російськими злочинцями в Іспанії почалося в 1990-х роках, коли багаті росіяни почали купувати розкішні вілли на Коста-дель-Соль та Балеарських островах. Іспанські прокурори вважають, що більш ніж 50 млн євро російської мафії відмила так звана банда "Тамбовська-Малишевська", що базується в Санкт-Петербурзі.

2008 року іспанська поліція провела "Операцію Трійка" і заарештувала 20 підозрюваних у належності до російської мафії. Знадобилося 10 років для того, щоб ця справа дійшла до національного кримінального суду Іспанії.

Прокуратура вимагає для більшості підозрюваних ув'язнення на п'ять з половиною років та накладення штрафів, які можуть перевищити 100 млн євро. Звинувачення збоку прокуратури базуються частково на перехопленнях телефонних розмов, які відбувалися, як стверджується, між підозрюваними та босами мафії.

Один з підозрюваних, Михайло Ребо, уклав угоду з прокурорами. Він визнав себе винним в обмін на дворічний строк у в'язниці та штраф у розмірі 1,6 млн євро. Ймовірний очільник банди Геннадій Петров був заарештований під час поліцейської облави 2008 року, але пізніше втік до Росії.

Звинувачувальний висновок стверджує, що його банда "явно спромоглася проникнути всередину державного апарату" та "має зв'язки з російською економічною, політичною, судовою та поліційною владою". Вважається, що у Росії банда виконувала вбивства на замовлення, торгувала зброєю та наркотиками, займалася рекетом та підробкою грошей.

Колишній російський розвідник Олександр Литвиненко, убитий у Лондоні радіоактивним полонієм-210 у 2006 році, допомагав іспанським чиновникам розслідувати діяльність російської мафії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com