У Молдові ініціюють міжнародну інспекцію на складах РФ в Придністров'ї

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Тудор Ульяновську запропонував провести міжнародну інспекцію на складах з російським озброєнням і боєприпасами в Придністров'ї.

"Необхідно провести міжнародну інспекцію на складі боєприпасів у Колбасні (поблизу міста Рибниці, на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки), який, перебуваючи в тіні політичних переговорів, поступово перетворюється на небезпеку для Молдови і регіону в цілому", - сказав Ульяновську на спільному брифінгу в Кишиневі з чинним главою ОБСЄ, міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком, передає Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що "Молдова потребує міжнародної підтримки для виведення з території республіки російських військ і перетворення миротворчої місії на громадянську під міжнародним мандатом". Молдовський дипломат нагадав, що на це спрямована прийнята 22 червня 2018 року Резолюція ООН, але "необхідні великі зусилля міжнародного співтовариства для виконання цього документа".

"Упевнений, що протягом року ми спільними зусиллями досягнемо подальшої активізації діалогу щодо врегулювання і у вирішенні всіх цих проблем", - сказав Ульяновську.

У свою чергу М.Лайчак попередив, що "процес придністровського врегулювання не вирішиться чарівним чином за один день".

"Необхідно сконцентруватися на малих кроках, які забезпечать просування вперед, розбудовувати діалог на взаємній довірі. В останні роки така політика вже дала результати", - зазначив чинний голова ОБСЄ М.Лайчак.

Він зазначив, що на його зустрічах із президентом, прем'єром і міністром закордонних справ Молдови обговорювалися подальші кроки в процесі врегулювання.

"Зараз для цього настав слушний момент - процес знайшов динамізм і його необхідно розвивати. Необхідно таке рішення в процесі врегулювання, що відповідатиме принципам суверенітету і територіальної цілісності РМ з наданням особливого статусу Придністров'ю", - наголосив М.Лайчак.

Він також закликав молдовську владу провести парламентські вибори 24 лютого 2019 року відповідно до європейських стандартів демократії і заявив про неприпустимість повторення ситуації з виборами мера Кишиніва, "коли процес підбиття підсумків затягнувся, а згодом вибори були визнані недійсними".

М.Лайчак перебуває в Молдові з першим візитом як чинний голова ОБСЄ в 2019 році. У першій половині дня він провів переговори з керівництвом Молдови, а в другій половині дня зустрінеться з лідерами Придністров'я.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com