У МЗС Польщі порахували, що карту поляка отримали 101 тис. 937 громадян України

|
Версия для печатиВерсия для печати

З 2008 по 2017 роки карту поляка отримали 101 тис. 937 громадян України. 

Про це йдеться у відповіді МЗС Польщі на інформаційний запит власного кореспондента Укрінформу.

Як зазначається, з 2008 року, як правило, 8,5-10 тис. громадян України щороку отримували карту поляка. Натомість, упродовж 2016-2017 років спостерігалося зростання кількості виданих документів громадянам України — щороку понад 13 тисяч.

У першому півріччі нинішнього року польські консульські установи в Україні вже прийняли понад 7,2 тис. заяв від українських громадян на отримання карти поляка, що майже на 1 тис. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Упродовж 10 років, до червня 2018-го, 1248 громадян України дістали відмови в отриманні карти поляка.
Читайте також: Купріянович прокоментував своє виключення з комітету ІНП Польщі

Загалом, із 2008 до червня 2018 року найбільше карт поляка отримали громадяни Білорусі (майже 120 тис.). Крім того, понад 6 тис. карт поляка видано громадянам Росії, понад 3 тис. - Казахстану, понад 1,7 тис. - Молдови, 605 — Узбекистану, 132 — Азербайджану, 95 - Вірменії, 65 — Туркменістану.

Як відомо, карта поляка — документ, який підтверджує приналежність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини. Власник такого документа користується правами відповідно до Закону “Про карту поляка”, ухваленого Сеймом Польщі 7 вересня 2007 року. Метою їх отримання вважається необхідність підтримки польських громадян і їх нащадків в країнах, утворених після розпаду СРСР. Власники карти поляка мають ряд пільг на території Польщі. Зокрема, йдеться про спрощену процедуру отримання документа на перебування в Польщі, а також прискорену процедуру набуття громадянства країни, отримання пільг при вступі до польських вишів, проїзді у громадському транспорті тощо.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]