У НБУ розраховують на отримання Україною траншу від МВФ цього року

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду цього року, якщо вдасться швидко сформувати уряд, вважає перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

До кінця цього року Україна може отримати транш кредитної допомоги від МВФ за умови, якщо після виборів вдасться швидко сформувати новий уряд і він одразу почне працювати, заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю агентству новин Reuters, опублікованому в понеділок, 10 червня.

Нагадаємо, затверджена в грудні минулого року програма співпраці Києва з МВФ передбачала виділення кредитів на загальну суму 3,9 мільярда доларів США до 2020 року, однак Україна отримала лише 1,4 мільярда з цього обсягу. На даний момент вона призупинена, поки не буде сформовано уряд після дострокових парламентських виборів, які мають відбутися 21 липня.

"Якщо уряд буде сформовано і (...) він почне працювати у вересні, тоді у нас є шанс отримати транш до кінця цього року - ми вважаємо це оптимістичним сценарієм", - зазначила Рожкова. Вона очікує, що розмір траншу може становити приблизно 1,3 мільярда доларів.

Також перша заступниця голови НБУ звернула увагу на очікувані виклики в економіці та фінансовій сфері України, зазначає Deutsche Welle. "Наприкінці цього року і наступного року ми повинні виплатити значні борги. Безсумнівно, це буде дуже напружений період. (...) Очевидно, що 2019 рік для нас - складний. (…) Співпраця з МВФ є ключовою для нас і не тільки через один транш", - зазначила Рожкова.

За її словами, на даний момент міжнародні резерви НБУ перевищують 19 мільярдів доларів, а продовження співпраці з МВФ дозволить збільшити їх до обсягу понад 21 мільярд доларів.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова 10 червня підтвердила інформацію про випуск семирічних облігацій в євро. Як написала вона в соціальній мережі Facebook, українська делегація розпочинає зустрічі з потенційними інвесторами в Лондоні, Франкфурті, Мюнхені та Мілані.

«Аргумент»
 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com