У ООН кажуть про сексуальне насильство з боку силовиків у Білорусі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 ООН відомо про 450 випадків застосування тортур та жорстокого поводження з учасниками протестів у Білорусі. Експерти ООН заявляють і про випадки сексуального насильства з боку міліції.

Експерти ООН з прав людини заявляють про сотні випадків катувань і жорстокого поводження з людьми в Білорусі після виборів президента країни. Про це йдеться у повідомленні на сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), оприлюдненому у вівторок, 1 вересня, повідомляє Deutsche Welle.

"Експерти заявили, що їм відомо про 450 задокументованих випадків катувань і жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після спірних президентських виборів 9 серпня, які призвели до масових протестів та арештів", - повідомляють в УВКПЛ.

Також в повідомленні зазначається, що місце перебування і стан здоров'я щонайменше шістьох осіб досі залишаються невідомими.

У ООН кажуть про сексуальне насильство з боку силовиків

В УВКПЛ зазначають, що отримали інформацію про насильство стосовно жінок і дітей, зокрема сексуального характеру. У деяких випадках при цьому йдеться про зґвалтування гумовими кийками.

Правозахисники наполягають, що жодні обставини не можуть виправдати подібних дій Мінська. "Влада Білорусі має негайно припинити всі порушення прав людини і покласти край цій атмосфері безкарності", - наголосили експерти ООН.

Затримання опозиціонерів у Білорусі продовжуються

Протести після виборів президента Білорусі тривають вже більше трьох тижнів. Учасники демонстрацій висловлюють свою незгоду із фальсифікацією результатів голосування, репресіями щодо опозиції та застосуванням насильства проти демонстрантів.

У перші дні протестів було затримано майже сім тисяч осіб. Сотні постраждалих було госпіталізовано, декілька людей померли.

 

Утім, затримання демонстрантів і арешти представників опозиції тривають. Так, напредодні у Білорусі затримали співголову страйкому "Білоруськалію" Анатолія Бокуна та членкиню Координаційної ради опозиції Лілію Власову.


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com