У Порошенка оприлюднили текст угоди з Вселенським патріархатом

|
Версия для печатиВерсия для печати

Константинополь зобов’язався сприяти становленню Автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ – сприяти функціонуванню Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні".

Про це йдеться в Угоді про співробітництво та взаємодію між Україною та вселенським (Константинопольським) патріархатом, підписаній Петром Порошенком і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року й оприлюдненій сьогодні на сайті президента.

Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, систематичної співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.

Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.

Україна в межах свого законодавства сприятиме:

- функціонуванню представництва вселенського патріархату – "Ставропігії Вселенського патріархату в Україні";

- набуттю представництвом "будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні";

- наданню Місії візової підтримки.

А вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:

- конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;

- активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ'я;

- представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об'єднавчих процесів в українському православ'ї;

- підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.

 

"Сторони можуть припинити дію цієї угоди в будь-який час за попереднім письмовим погодженням. У разі припинення дії цієї угоди заходи, які було розпочато на її підставі і не реалізовані протягом строку дії угоди, продовжуватимуться і звершуватимуться згідно з умовами, що були раніше узгоджені сторонами, за винятком випадків, коли реалізувати такі заходи неможливо", – йдеться в документі.

Зміни та доповнення до угоди вносяться за письмовою згодою сторін.

У квітні 2018 року Петро Порошенко попросив Вселенського патріарха надати томос про автокефалію Православній церкві в Україні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір надати томос для автокефалії української церкви.

Петро Порошенко ініціював передачу Андріївської церкви у постійне користування Вселенському патріарху, його ініціативу 18 жовтня підтримала Верховна Рада.

13 грудня в Андріївській церкві відбулася перша архієрейська літургія в патріаршій ставропігії.

15 грудня у Києві відбувся Об’єднавчий Собор українського православ’я, де митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) обрали предстоятелем єдиної Православної церкви України.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію ПЦУ. Того ж дня Адміністрація президента надала переклад тексту томосу, а згодом документ оприлюднив і Вселенський патріархат.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав томос митрополиту Епіфанію у Стамбулі.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]