У Порошенка оприлюднили текст угоди з Вселенським патріархатом

|
Версия для печатиВерсия для печати

Константинополь зобов’язався сприяти становленню Автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ – сприяти функціонуванню Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні".

Про це йдеться в Угоді про співробітництво та взаємодію між Україною та вселенським (Константинопольським) патріархатом, підписаній Петром Порошенком і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року й оприлюдненій сьогодні на сайті президента.

Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, систематичної співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.

Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.

Україна в межах свого законодавства сприятиме:

- функціонуванню представництва вселенського патріархату – "Ставропігії Вселенського патріархату в Україні";

- набуттю представництвом "будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії "Ставропігія вселенського патріархату в Україні";

- наданню Місії візової підтримки.

А вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:

- конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;

- активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ'я;

- представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об'єднавчих процесів в українському православ'ї;

- підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.

 

"Сторони можуть припинити дію цієї угоди в будь-який час за попереднім письмовим погодженням. У разі припинення дії цієї угоди заходи, які було розпочато на її підставі і не реалізовані протягом строку дії угоди, продовжуватимуться і звершуватимуться згідно з умовами, що були раніше узгоджені сторонами, за винятком випадків, коли реалізувати такі заходи неможливо", – йдеться в документі.

Зміни та доповнення до угоди вносяться за письмовою згодою сторін.

У квітні 2018 року Петро Порошенко попросив Вселенського патріарха надати томос про автокефалію Православній церкві в Україні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір надати томос для автокефалії української церкви.

Петро Порошенко ініціював передачу Андріївської церкви у постійне користування Вселенському патріарху, його ініціативу 18 жовтня підтримала Верховна Рада.

13 грудня в Андріївській церкві відбулася перша архієрейська літургія в патріаршій ставропігії.

15 грудня у Києві відбувся Об’єднавчий Собор українського православ’я, де митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) обрали предстоятелем єдиної Православної церкви України.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію ПЦУ. Того ж дня Адміністрація президента надала переклад тексту томосу, а згодом документ оприлюднив і Вселенський патріархат.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав томос митрополиту Епіфанію у Стамбулі.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com