У Президента розповіли, що передбачає указ щодо зони ЧАЕС
Указом про питання розвитку територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, передбачено, зокрема, розвиток зони ЧАЕС як туристичного об’єкта, а також можливість проводити там навчально-тренувальні заходи.
Про це повідомляє прес-служба Глави держави.
Так, Зеленський підписав Указ "Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Документ передбачає, зокрема, розробку та ухвалення Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта.
Крім того, згідно з указом, будуть прокладені нові туристичні маршрути, зокрема водним шляхом, побудовані нові КПП, а наявні відновлять та модернізують. Також будуть скасовані безпідставні обмеження та заборони, наприклад щодо відеозйомки. Завдяки взаємодії мобільних операторів у Чорнобильській зоні покращиться зв'язок, запевнили у Президента. Також Україна популяризуватиме туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, у яких братиме участь.
При цьому, документ зобов'язує чиновників та правоохоронні органи погоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет, а наявні електронні квитки будуть синхронізовані. У разі існування підстав для відмови у візиті людина дізнаватиметься про це напередодні, а не на КПП, вказали у Президента.
"На жаль, досі зона відчуження є ще й символом корупції в Україні. Це хабарі, які силовики збирають з туристів, і нелегальне вивезення металобрухту та використання природних ресурсів. Все це ми дуже скоро припинимо", – пообіцяв Зеленський.
Також Україна планує надати можливість проводити у Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи із запобігання та ліквідації аварій для партнерів з країн ЄС та НАТО.
Нагадаємо, що сьогодня, 10 липня, Зеленський підписав указ, яким передбачено створення у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції "зеленого коридору" для туристів.
На цю тему:
- 32 роки потому: останні жителі Чорнобильської зони
- На кровле ЧАЭС найден обломок вертолета, рухнувшего в 1986 году (ФОТО)
- Растительность Чернобыля: почему ей не страшна смертельная радиация?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:04
- Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
- 20:03
- Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
- 20:00
- На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
- 19:15
- День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
- 18:14
- Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
- 17:08
- Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
- 16:04
- Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
- 14:05
- Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
- 12:22
- Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
- 10:35
- У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.