У Раді готують закон про авіаперевезення, що суперечить угоді з ЄС?

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Верховній Раді розглядають зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку ринку внутрішніх перевезень авіаційним транспортом, які суперечать Угоді про асоціацію з ЄС.

Про це заявила глава комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна-Климпуш Цинцадзе ("Європейська солідарність"), повідомляє "Європейська правда".

За її словами, комітет з євроінтеграції розглядав законопроєкт, автори якого пропонують скасувати ПДВ для внутрішніх авіаційних перевезень, а це може мати негативні наслідки для інтеграції України з ЄС. 

"Річ у тім, що документ суперечить прямим нормам відповідних директив ЄС, де чітко написано, що внутрішні авіаперевезення не можуть бути звільнені від оподаткування", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

 

На розгляд комітету був підготовлений проєкт висновку, в якому вказувалося, що відповідно до положень Директиви 2006/112/ЄС, послуги з внутрішніх перевезень авіаційним транспортом пасажирів чи вантажу не можуть звільнятись від оподаткування чи оподатковуватись на нульовою ставкою. Висновок не був підтриманий.

Водночас, варто зазначити, що дане порушення навряд призведе до торговельного конфлікту з ЄС та нових арбітражних вимог, оскільки не змінює умови торгівлі з ЄС та конкурентні умови на ринку.

Климпуш-Цинцадзе додала, що представниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції на засіданні комітету вказала на суперечності у законопроєкті.

"Директива, яку порушує законопроєкт, є обов`язковою для нас. Не зважаючи на це, члени комітету, за винятком двох депутатів зі мною включно, проголосували за рішення, що законопроєкт не суперечить Угоді", - зазначила Климпуш-Цинцадзе. 

Зауважимо, що ініціаторами законопроєкту є 5 депутатів від партії "Слуга народу", 1 - від "Голосу", 1 – від "Батьківщини" та 1 від "Європейської солідарності".

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com