У Раді вимагають ревізії всієї договірної бази з РФ після того, як Порошенко вніс закон про припинення дружби з Росією

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Законопроект № 0206, визначений як невідкладний, глава держави вніс 3 грудня.

Суть документу полягає у виконанні внутрішньодержавних процедур, необхідних для припинення дії договору з Росією.

«Припинити з 1 квітня 2019 року дію договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією», — йдеться в тексті законопроекту.

Також вказується, що припинення дії договору звільняє Україну від зобов\’язання його виконання і не впливає на її права.

Зазначається, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Наразі законопроект направили на розгляд комітету Верховної Ради.

В свою чергу голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко на засіданні погоджувальної ради 3 грудня наголосила, що комітет вже більше 2 місяців не може отримати текст ноти щодо не продовження договору про дружбу і співпрацю з РФ, направленої Росії, і не можуть поспілкуватися з міністром закордонних справ.

«Якщо президент хоче, що комітет розглянув це питання (внесений законопроект —ред.), хай приходить особисто міністр і приносить ноту», — наголосила Гопко.

«Щоб побачити, які ж це угоди, аж 40, про які він говорить, вони планують припинити на 5-му році російської агресії. Так само ми хотіли би побачити ревізію договірно-правової бази з РФ», — зазначила також нардеп.

Як повідомлялось, 24 вересня Росія отримала офіційну ноту від Києва про непродовження Договору про дружбу між Україною й Російською Федерацією.

Указ про введення в дію відповідного рішення РНБО президент Петро Порошенко підписав 17 вересня — і після публікації 19 вересня він набув чинності.

Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ було підписано в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін.

Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.

Як повідомлялось, 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», разом із 24 моряками, 3 з яких, за підтвердженою росіянами інформацією, отримали поранення.

У відповідь на агресію РФ з 26 листопада до 26 грудня у 10 областях України було запроваджено воєнний стан.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]