У російському суспільстві назрівають протестні настрої, — доповідь

|
Версия для печатиВерсия для печати

У російському суспільстві назрівають протестні настрої, вважають автори доповіді "Ознаки зміни суспільних настроїв і їх можливі наслідки", який у четвер, 11 жовтня, опублікував Комітет громадянських ініціатив, заснований головою Рахункової палати і екс-міністром фінансів Олексієм Кудріним.

Про це повідомляє DW.COM.

"Наше дослідження застало російське населення в момент, коли латентні зміни в суспільній свідомості досягли свого роду критичної маси. Вони, мабуть, уже були близькі до того, щоб перейти до відкритих форм і виплеснутися в публічний простір", - йдеться в документі.

У числі ознак фундаментальних змін дослідники відзначають високу готовність росіян до змін, витіснення надії на сильну владу запитом на справедливість, а також ослабленні надії на допомогу держави і в прагненні розраховувати перш за все на власні сили.

Виявлені зміни свідчать про "відкладене продовження попередньої хвилі негативних настроїв, яка раптово перервався на початку 2014 року в результаті перемикання уваги на Крим і гострі міжнародні проблеми", вказують автори, підкреслюючи, що назріває перелом трендів, що встановилися в суспільних настроях з тих пір.

Автори звертають увагу на те, що дослідження проводилося більш ніж за місяць до оголошення про підвищення пенсійного віку, яке призвело до "істотного зниження рейтингів схвалення інститутів влади і до різкого посилення протестних настроїв".

Соціологічне дослідження в рамках проекту Інституту суспільних наук Російської академії народного господарства і державної служби при Президенті РФ включало в себе опитування населення, а також аналіз профілів в соцмережах прихильників і опонентів чинної влади. Автори доповіді - Михайло Дмитрієв, Сергій Белановский і Анастасія Микільська. Економіст Дмитрієв і соціолог Белановский в березні 2011 року, майже за рік до протесту на Болотній площі в Москві, опублікували доповідь про глибоку політичну кризу в країні і посилення невдоволення політичною системою.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com