У Швеції відновили розслідування щодо Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтування

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Розслідування в справі про зґвалтування щодо Джуліана Ассанжа відновили шведські слідчі. У WikiLeaks сподіваються, що це дасть можливість Ассанжу довести свою невинуватість.

Прокуратура Швеції вирішила відновити закрите 2017 року розслідування щодо засновника платформи WikiLeaks Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтування. Про це повідомила заступниця керівника шведської прокуратури Ева-Марі Перссон в понеділок, 13 травня, у Стокгольмі, передає AFP.

Через те, що Ассанж на даний час перебуває під вартою у Великобританії, нинішні обставини дозволяють вимагати його екстрадиції до Швеції, впевнені в шведській прокуратурі.

Натомість речник WikiLeaks Крістін Храфнсон повідомив, що відновлення розслідування щодо Ассанжа в цій справі уможливить  доведення ним невинуватості та виправдання, зазначає Deutsche Welle.

Водночас в розмові з журналістами інформагенції dpa Храфнсон запевнив, що саме "політичний тиск" призвів до відновлення розслідувань щодо Ассанжа. У цій справі від початку до кінця простежується політичний слід, переконаний представник WikiLeaks.

2010 року двоє жінок у Швеції звинуватили Ассанжа в зґвалтуванні. Сам засновник WikiLeaks наполягав на своїй невинуватості.

Як повідомлялося, 11 квітня поліція Лондона заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору в Великобританії. Поліцейські пред'явили йому ордер, виданий судом в червні 2012 року за неявку Ассанжа до суду.

Джуліан Ассанж переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні з червня 2012 року, побоюючись арешту й екстрадиції до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. У травні 2017 року органи юстиції Швеції закрили справу стосовно Ассанжа, проте засновник Wikileaks побоювався видачі владі США, де йому загрожує довічне позбавлення волі за публікацію секретних документів про операції Сполучених Штатів в Іраку і Афганістані.

1 травня 2019 року британський суд засудив Ассанжа до майже року ув'язнення через обвинувачення в порушенні умов звільнення під заставу.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]