У Ситника звинуватили САП в поширенні недостовірних даних у справі Охендовського

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У НАБУ заявляють, що САП розповсюджує недостовірну інформацію про відповіді на міжнародні запити у кримінальній справі проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

Про це НАБУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

“САП, із невідомих для НАБУ причин, розповсюджує відомості, які не відповідають дійсності. Мова йде про те, що нібито «отримано відповіді німецької та французької сторін про повну відмову від виконання запитів у зв'язку з відсутністю ознак злочину та матеріали австрійської сторони, якими доказів протиправної поведінки голови ЦВК не здобуто»», - зазначається в повідомленні.

Як повідомив Укрінформ, насправді ж, як заявили в НАБУ, у відповідь на їхній запит компетентні органи Франції повідомили, що потребують певних уточнень та роз’яснень із приводу запиту. Тому з метою забезпечення подальшого виконання запиту Національним бюро невідкладно направлено до центрального органу Французької Республіки додаткову інформацію, зазначили у відомстві.

Що стосується запиту НАЗК до Німеччини, то, за даними антикорупційного відомства, отримано інформацію про його перебування на узгодженні з відповідними підрозділами уряду ФРН, оскільки згаданий запит Національного бюро «має особливе значення».

“НАБУ переконане, що нехтування фактами з боку органу процесуального нагляду не тільки не додає авторитету новим антикорупційним органам України, а й може зашкодити в розслідуванні корупційних злочинів. Подібні заяви САП кидають тінь не лише на Національне бюро, а й на компетентні органи інших держав”, - заявили в Бюро.

Як повідомляв Укрінформ, днями директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю заявив, що наполягатиме на оголошенні остаточного підозри голові ЦВК Охендовському, який проходить у так званій справі про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів, та направленні справи до суду.

У відповідь в САП висловили обурення і заявили, що “єдиною особою, уповноваженою визначати, чи готова справа до передачі до суду, є прокурор у цій справі”. При цьому в антикорупційній прокуратурі заявили про брак доказів у справі Охендовського і підкреслили, що “за таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона”.

НАБУ в квітні 2017 року направило до САП оновлену підозру Охендовському, якому інкримінують отримання грошей із "чорної каси" Партії регіонів.

9 червня 2017 року САП повідомила про тимчасове призупинення розслідування у справі Охендовського. У САП обіцяли поновити розслідування після виконання запитів відомства про міжнародно-правову допомогу.

3 квітня 2018 року Солом'янський райсуд Києва скасував постанову керівника САП Назара Холодницького про призупинення розслідування у справі щодо голови ЦВК Михайла Охендовського.

24 квітня за рішенням Солом’янського райсуду САП відновила слідство у справі Охендовського.

Водночас 25 квітня САП знову зупинила слідство у справі Охендовського.

«Аргумент»


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com