У Світовому банку знають, кому вигідний мораторій на продаж землі в Україні


В Україні є дві групи людей, яким вигідний мораторій на продаж аграрної землі, який вони утримують всі роки незалежності.
Про це розповіла директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв\’ю «Економічній правді».
«Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі», — сказала вона.
«Двом групам. Перша — це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга — ті, хто використовують мораторій для власної наживи», — розповіла Кахконен.
«Ці групи дуже впливові і пов\’язані. У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Одночасно 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи», — констатувала Кахконен.
«Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон і земельний мораторій серед них — номер один», — зазначила вона.
За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою — 1-1,5 тис. доларів за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тисяч доларів.
В тему:
- Великі агрохолдинги сконцентрували третину сільгоспземель в Україні
- Верховна Рада України відмовилася скасувати продовження мораторію на продаж землі
- Понад тисячу організацій виступили за скасування мораторію на продаж землі
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 13:26
- МВФ хоче побачити конкретні результати перед тим, як надати кошти Україні
- 12:33
- На слідчого ГПУ завели справу про підробку підписів свідків
- 11:33
- «Укрзалізниця» призначила 26 додаткових потягів на свята, у семи подовжено маршрут
- 10:29
- Украина предана Минским договорённостям и меняет свою Конституцию - МЗС
- 09:22
- Розслідування заволодіння 20 млн дол. США «Ощадбанку» завершено САП
- 08:45
- Вбивство Шеремета: суддя Вовк узяв під варту ветерана АТО Антоненка
- 20:01
- Ввихідні в Україні заллє дощами (МАПА)
- 19:07
- Богуслаєв детально розповів про продаж акцій "Мотор Січі" китайським компаніям
- 18:01
- Палата представників затвердила статті звинувачення у справі імпічменту Трампа
- 17:01
- Голова Ради НБУ звинуватив правлiння регулятора у саботажi і підривній діяльності
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.