У ВАКС показали НСРД за участі адвоката і говорили про Вождя

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вищий антикорупційний суд 10 лютого досліджував матеріали негласних слідчих розшукових дій у справі за звинуваченням адвоката і доцента кафедри цивільного права університету імені Тараса Шевченка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» .

Демонструвалися відео з кабінету адвоката Володимира Макоди, зняті у вересні 2017 заявницею Юлією Гриндою на приховану камеру. Йшлося про вирішення справи у Вищому спеціалізованому судді. Гринда подала заяву, що адвокат пообіцяв вирішення справи на її користь за умови передачі винагороди для суддів. Зокрема, на відео зафіксовано такий діалог.

– Приїдете в кінці жовтня… Речення, які б ви хотіли, погодимо, якщо вони пасують, ми їх залишимо. Просто я хочу, щоб ви на сьогоднішній день опрацювали… Пока приїде великий Вождь із відпустки і це все…

– Скажіть, а той Вождь… він в курсі? З ним все вирішено, так?

– Якщо на сьогоднішній день не було би волі Вождя, то не було би… Ви гроші получили вже?

– Получила? Да-да.

– От і добре… Я до чого веду. Коли всі получили, то всі начинають… Якби я був на стороні відповідачів, що б я робив?! Питав би: в тебе є зв’язки? – Є! – Хто в тебе є? – Отакі люди, яких ви називали… – Через них можна? Вони ж уже брали? – Брали. – Хто в них є?… В них список може буть якийсь, розумієте?… Є-є. Хорошо. Вони начинають іскать цю особу… А його нема. По телефону ж ніхто нічого не буде. – Коли будеш? – В кінці жовтня…

На відео адвокат каже Гринді, що мусить погодити проект рішення і пізніше запросить її на зустріч.

Макода переконував суд, що, надаючи допомогу Гринді, консультувався з експертами в цій сфері. «Жодного разу Макода не сказав, що знає Наставного, Крижановського чи Слинька… (суддів ВССУ – ред.) З відео видно, що Гринда прийшла з одною задачею – зробити провокацію проти суддів ВССУ», – коментував він запис розмови.

– Зазначте, хто такий Вождь? – запитав суддя антикорупційного суду Коліуш.

– Я не знаю… Мав на увазі – Ваш вождь, інвестор, спонсор, – відповів Макода.

– Ні-ні. Спочатку Ви сказали Вождь

– Ваша честь, я не знаю… Так вискочило… Я пам’ятаю, я сказав: Ваш Вождь… Ні-ні. Вислів такий… некоректний.

– Не Ульянов Ленін? – запитав суддя Ткаченко.

– Ні-ні.

– Відбувалася зустріч в якому році? У 2017, саме в жовтні – сказав суддя Коліуш.

Сміх в залі.

На відео Гринда пропонує, що потім підійде до університету, але Макода відмовляється:

– До університету не нада мені ходить з цими пакунками… Ні то ні… Забирайте його, отдавайте.

– То ми вже не будемо це робити? Бо Ви серйозний… Та й я. Бачите, в якому я поважному віці (Гринді 74 роки)… Добре-добре…

– Це Ваші проблеми – вирішуйте їх самостійно.

Нібито порадившись із шефом, Гринда повертається в офіс адвоката і викладає на стіл пачки грошей та рахує: раз, два, три, чотири, п’ять. Далі озвучує суму: 55. Адвокат каже жінці покласти це в кульок.

Макода наполягає, що це була провокація.

«Гринда принесла якийсь пакет, в якому розміщено нібито якісь кошти… Вони не перераховувались… Не можна зрозуміть… Гринда щось там собі рахувала… Хочу звернути увагу на фразу, що у мене мають бути ремонти. Потім будемо розглядати справу і я доведу у зв’язку з чим», – сказав він.

«Мені треба будувати, ремонти робити», – зацитували протокол.

Прокурор Юрій Олефір розповів, що Макода буде озвучувати версію, що Гринда позичала йому гроші на ремонт.

Остання зустріч Гринди і Макоди відбулася 9 листопада 2017 року у червоному корпусі університету Шевченка.

Жінка чекала викладача на вході. Вони разом заходять і у напівпідвальному приміщенні Гринда передає в пакеті ще 55 тисяч доларів.

Також демонструвався відеозапис зовнішнього спостерження за Макодою 5 вересня 2017 року. Зафіксовано, як адвокат виїжджає з дому. Далі знято зустріч адвоката Макоди із суддею Наставним. Макоді присвоєно псевдонім – Юрист, а судді – Сивий.

Видно, що Юрист прийшов на вулицю Хрещатик і сів на лавку навпроти будинку №21. Згодом підсів Сивий. Вони деякий час говорили. Відео знімалося з різних ракурсів, але було без звуку. До них підходив волонтер зі скринькою для збору коштів.

Потім співрозмовники встали і пішли тротуаром. Зупинившись навпроти арки зі сходами вони продовжили говорити і потім попрощались, Сивий піднявся сходами і пішов у напрямку вулиці Лютеранської.Прокурор Олефір вважає, що це відео підтверджує відсутність в адвоката домовленостей із суддею і що він тільки збирав інформацію по справі, щоб потім переконати Гринду дати гроші, якими планував заволодіти.

Сам Макода пояснив, що з Наставним знайомий давно і спілкується, оскільки вони разом вчилися. 5 вересня 2017 вони зустрілися, за версію Макоди, щоб поговорити про сина судді.

«Його син на кафедрі цивільного права в аспірантурі і мій хресник… Він не виконував програму, треба було до захисту робити статті… Він не приходив на деякі заняття, а повинен був читати лекції в аспірантурі… По телефону такого не розкажеш. То я зустрічався, щоб розказати всі ці моменти, щоб він якось його приструнив», – пояснював Макода.

Раніше Гринда стала заявницею у справі зі схожою фабулою щодо суддів Вищого спецсуду, де фігурував інший адвокат – Сидорук. Макода вважає, що в тому провадженні детективи підслухали телефонні розмови суддів і з’ясували, що Наставний тісно з ним спілкується і тоді переключились на нього.

Антикорупційний суд продовжить слухання 12 лютого.

У засіданні Макода попросив врахувати при призначенні засідань його розклад роботи в університеті. З його слів, він згорнув адвокатську практику і тепер викладацька діяльність залишилася для нього важливим джерелом доходу.

Заявниця у справі Юлія Гринда є директором ТОВ «Гостинець» і потерпілою у справі про шахрайське заволодіння приміщенням у Львові. У 2014 році суд виправдав осіб, яких вона вважає своїми кривдниками. Суди відмовилися переглядати справу за нововиявленими обставинами і Гринда зверталася до Вищого спецсуду.

За версією обвинувачення, адвокат Макода начебто з мотивів особистого збагачення шляхом обману підбурив свою клієнтку Юлію Гринду 1944 р.н. до замаху на надання неправомірної вигоди для суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ. Адвокат нібито отримав 120 тис. доларів і не планував передавати їх суддям, а хотів присвоїти. Макода вину не визнає і вважає, що Гринда діяла як агент правоохоронних органів і вчинила проти нього провокацію. Відомо про щонайменше чотири кримінальні провадження, де ця жінка є заявницею.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]