Україна чекає від Гааги підтвердження юрисдикції щодо позову до Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна має хороші шанси, що Міжнародний суд ООН в червні підтвердить свою юрисдикцію щодо позову до Росії у справі про порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Про це в Гаазі повідомив агентству Укрінформ посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Розгляд справи буде проходити в два етапи: спочатку щодо наявності юрисдикції (повноваження розглядати позов), і, в разі її підтвердження, - по суті.

«Слухання щодо наявності юрисдикції відбудуться на початку червня. У разі, якщо Міжнародний суд ООН винесе позитивне рішення, на що у нас є хороші шанси, тоді будуть визначені терміни наступних етапів розгляду справи вже по суті», - сказав Ченцов.

14 січня 2019 року Україна передала свої письмові зауваження і позицію в Міжнародний Суд ООН у відповідь на заперечення РФ щодо відсутності у Суду юрисдикції розглядати міждержавний позов про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна заявляє, що дотримані всі необхідні вимоги досудового врегулювання спору, що надає Міжнародному Суду ООН юрисдикцію розглядати спір з Росією.

Позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконною агресії проти України був поданий нашою країною у січні 2017 року. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов'язав Росію утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.

У грудні 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до РФ виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

У квітні 2018 року Україна попросила Міжнародний суд ООН підтвердити, що РФ зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу МС ООН від 19 квітня 2017 року.

У травні 2018 року Суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати інформацію про хід виконання наказу суду від 19 квітня 2017 року частині поновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

19 липня 2018 року Міжнародний суд ООН направив РФ вимога щодо виконання наказу про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com