Україна чекає від Гааги підтвердження юрисдикції щодо позову до Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна має хороші шанси, що Міжнародний суд ООН в червні підтвердить свою юрисдикцію щодо позову до Росії у справі про порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Про це в Гаазі повідомив агентству Укрінформ посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Розгляд справи буде проходити в два етапи: спочатку щодо наявності юрисдикції (повноваження розглядати позов), і, в разі її підтвердження, - по суті.

«Слухання щодо наявності юрисдикції відбудуться на початку червня. У разі, якщо Міжнародний суд ООН винесе позитивне рішення, на що у нас є хороші шанси, тоді будуть визначені терміни наступних етапів розгляду справи вже по суті», - сказав Ченцов.

14 січня 2019 року Україна передала свої письмові зауваження і позицію в Міжнародний Суд ООН у відповідь на заперечення РФ щодо відсутності у Суду юрисдикції розглядати міждержавний позов про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна заявляє, що дотримані всі необхідні вимоги досудового врегулювання спору, що надає Міжнародному Суду ООН юрисдикцію розглядати спір з Росією.

Позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконною агресії проти України був поданий нашою країною у січні 2017 року. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов'язав Росію утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.

У грудні 2017 року Генасамблея ООН прийняла оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до РФ виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

У квітні 2018 року Україна попросила Міжнародний суд ООН підтвердити, що РФ зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу МС ООН від 19 квітня 2017 року.

У травні 2018 року Суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати інформацію про хід виконання наказу суду від 19 квітня 2017 року частині поновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

19 липня 2018 року Міжнародний суд ООН направив РФ вимога щодо виконання наказу про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]