Україна дещо покращила свої позиції у світовому «Індексі сприйняття корупції»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна на десять сходинок покращила свої позиції у світовому "Індексі сприйняття корупції" за 2018 рік (Corruption Perceptions Index 2018), який був оприлюднений міжнародною неприбутковою антикорупційною організацією Transparency International (TI) у вівторок, 29 січня.

Про це пише DW.COM. Згідно з рейтингом, Україна отримала 32 бали та посіла 120-те місце серед 180 країн. Для порівняння, роком раніше український результат був скромнішим - 30 балів і 130 місце, а за підсумками 2016 року Україна отримала від експертів TI 29 балів. У 2018 році поруч з Україною з аналогічною кількістю балів розташувалися Ліберія, Малаві та Малі. Як і роком раніше, за винятком Росії (28 балів), у рейтингу TI Україна оцінена як найкорумпованіша країна Європи.

Очолюють Індекс сприйняття корупції від Transparency International Данія (88 балів), Нова Зеландія (87) та Фінляндія (85). Тоді як найбільш корумпованими країнами світу названі Сомалі (10), Південний Судан (13) та Сирія (13).

Як пояснив у інтерв'ю DW виконавчий директор українського офісу Transparency International Андрій Боровик, нинішній прогрес України у два бали зумовлений поліпшенням роботи між державою і бізнесом, ухваленням закону про антикорупційний суд. "Наприклад, електронне відшкодування ПДВ, яке було зроблене ще за минулого міністра. Також я думаю, що вплинула така система, як ProZorro", - зазначив він.

Утім, Боровик наголосив, що продемонстрований цього року прогрес є "набагато меншим, ніж були очікування після Революції гідності". "Загалом ми додали з часів революції п'ять балів. Звісно, всім би хотілося, аби все відбувалося швидше. І, як на мене, якби було більше політичної волі, то ми могли б і за один рейтинг підніматися на п'ять-шість балів. Такі приклади в рейтингу є", - зауважив Боровик.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com