Україна може отримати статус країни-кандидата на членство в ЄС – євродепутат

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Європейська інтеграція України залежить, в першу чергу, від зусиль самої України, тож, за умови консолідації політичної волі не лише у Києві, але й у регіонах країни, протягом наступного десятиліття Україна може отримати статус країни-кандидата на входження до ЄС.

Про це у п’ятницю під час вебінару «Нове місцеве самоврядування: амбітний порядок денний співпраці між Україною і ЄС» заявив співголова Парламентської асамблеї Східного Партнерства «EURONEST», депутат Європейського парламенту, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, повідомляє Укрінформ.

«Інтеграція до ЄС – це шлях до розбудови успішної країни, і цей успіх має будуватися не лише у Києві, але також у всіх регіонах. Це буде залежати від наявності національної стратегії інтеграції, де всі частини українського політичного суспільства, на національному та на регіональному рівнях, будуть шукати друзів в Європейському Союзі, формувати коаліції, які, як я сподіваюся, у наступному десятилітті, могли б відкрити двері для українського членства в ЄС, для отримання Україною статусу країни-кандидата», - сказав європейський політик.
Читайте також: Кулеба закликав країни-члени ОЧЕС підтримати кандидата від України на посаду генсека

Він висловив сподівання, що ЄС, зі свого боку, зможе бути більш амбітним у тому, щоб допомогти процесам європейської інтеграції для країн «тріо асоціації» - України, Молдови і Грузії. Але те, яким чином ці можливості будуть використані Україною – залежить лише від самої України, від її розвитку як на загальнонаціональному, так і на регіональному рівнях.

«Я сподіваюся, що з’явиться багато нових інструментів, які ЄС зможе використати для розвитку України на різних рівнях – в регіонах, в окремих областях та муніципалітетах. Відкритим питанням залишається, наскільки інституції на цих рівнях будуть готовими прийняти цю допомогу, належним чином підійти до використання фінансів. Кілька років тому, коли висувалася ідея «Фонду Маршалла» для України, найбільшою проблемою якраз була здатність місцевих органів до абсорбції та для найкращого використання грошового ресурсу для розвитку країни», - зауважив Андрюс Кубілюс.

Захід на тему «Нове місцеве самоврядування: амбітний порядок денний співпраці між Україною і ЄС» відбувся сьогодні онлайн за організаційної підтримки Європарламенту, аналітичного центру «Українська призма» та Форуму Східного Сусідства.

Як вже повідомлялося, 6 жовтня 2020 року у Брюсселі відбувся 22-ий саміт Україна-ЄС. За його підсумками Президент України Володимир Зеленський зауважив, що ця зустрічі підтвердила впевнений рух України до повноправного членства у Євросоюзі, і що така перспектива є результатом визнання європейськими партнерами спільних цінностей, які відстоює Україна.

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com