Україна може отримати статус країни-кандидата на членство в ЄС – євродепутат

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Європейська інтеграція України залежить, в першу чергу, від зусиль самої України, тож, за умови консолідації політичної волі не лише у Києві, але й у регіонах країни, протягом наступного десятиліття Україна може отримати статус країни-кандидата на входження до ЄС.

Про це у п’ятницю під час вебінару «Нове місцеве самоврядування: амбітний порядок денний співпраці між Україною і ЄС» заявив співголова Парламентської асамблеї Східного Партнерства «EURONEST», депутат Європейського парламенту, колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, повідомляє Укрінформ.

«Інтеграція до ЄС – це шлях до розбудови успішної країни, і цей успіх має будуватися не лише у Києві, але також у всіх регіонах. Це буде залежати від наявності національної стратегії інтеграції, де всі частини українського політичного суспільства, на національному та на регіональному рівнях, будуть шукати друзів в Європейському Союзі, формувати коаліції, які, як я сподіваюся, у наступному десятилітті, могли б відкрити двері для українського членства в ЄС, для отримання Україною статусу країни-кандидата», - сказав європейський політик.
Читайте також: Кулеба закликав країни-члени ОЧЕС підтримати кандидата від України на посаду генсека

Він висловив сподівання, що ЄС, зі свого боку, зможе бути більш амбітним у тому, щоб допомогти процесам європейської інтеграції для країн «тріо асоціації» - України, Молдови і Грузії. Але те, яким чином ці можливості будуть використані Україною – залежить лише від самої України, від її розвитку як на загальнонаціональному, так і на регіональному рівнях.

«Я сподіваюся, що з’явиться багато нових інструментів, які ЄС зможе використати для розвитку України на різних рівнях – в регіонах, в окремих областях та муніципалітетах. Відкритим питанням залишається, наскільки інституції на цих рівнях будуть готовими прийняти цю допомогу, належним чином підійти до використання фінансів. Кілька років тому, коли висувалася ідея «Фонду Маршалла» для України, найбільшою проблемою якраз була здатність місцевих органів до абсорбції та для найкращого використання грошового ресурсу для розвитку країни», - зауважив Андрюс Кубілюс.

Захід на тему «Нове місцеве самоврядування: амбітний порядок денний співпраці між Україною і ЄС» відбувся сьогодні онлайн за організаційної підтримки Європарламенту, аналітичного центру «Українська призма» та Форуму Східного Сусідства.

Як вже повідомлялося, 6 жовтня 2020 року у Брюсселі відбувся 22-ий саміт Україна-ЄС. За його підсумками Президент України Володимир Зеленський зауважив, що ця зустрічі підтвердила впевнений рух України до повноправного членства у Євросоюзі, і що така перспектива є результатом визнання європейськими партнерами спільних цінностей, які відстоює Україна.

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]