Україна може продовжити чинний контракт на транзит російського газу, — РНБО

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Раді національної безпеки та оборони не виключають, що Україна може продовжити чинний контракт на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему.

Про це повідомив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю BBC

«Після формування нового уряду має бути сформована нова група і керівник цієї групи, міністр енергетики, який буде відповідати за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту», — повідомив Данилюк.

Він зазначив, що транзит газу щороку приносить Україні 3 мільярди доларів доходів. Також, він робить українську ГТС привабливою для інвестицій.

«Тому коли ми говоримо про транзит — це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни», — додав Данилюк.

На питання журналіста про те, чи має Україна запасний план на випадок того, що домовленості щодо транзиту газу з Росією так і не вдасться досягти, Данилюк відповів: «Було б абсолютно безвідповідально не мати плану «Б».

Водночас станом на зараз російська сторона відтерміновує черговий раунд переговорів про транзит свого газу через українську ГТС з весни цього року, мотивуючи це зміною влади в Україні. Щороку транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України, а чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи.

Зазначимо, що контракт, згыдно якого російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України, завершується 31 грудня 2019 року. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com