Україна наполягає у Раді Європи на відстороненні РФ від рішень щодо держав на які вона напала

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна у Раді Європи наполягає на відстороненні Російської Федерації від розгляду питань стосовно держав, які зазнали російської агресії і окупації.

Таку позицію української сторони висловив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) постійний представник України при РЄ Борис Тарасюк, повідомляє Укрінформ.

«Беручи до уваги також присутність держави-агресора серед членів Ради Європи, Україна пропонує відстороняти представників Російської Федерації від обговорення ситуацій у тих державах, які зазнали агресії і окупації з боку РФ», - заявив Тарасюк.

Як повідомили у постійному представництві, нині у Раді Європи завершується 4-й цикл моніторингу виконання Україною рамкової конвенції про захист національних меншин. Проєкт резолюції по Україні з цього питання переданий до розгляду в КМРЄ.

Посол Тарасюк заявив, що Україна послідовно виступає за збереження на порядку денному Ради Європи питання захисту прав національних меншин й високо цінує співпрацю і конструктивний діалог з європейськими партнерами та секретаріатом організації у питаннях імплементації Києвом Рамкової конвенції про захист національних меншин.

«Такий крок означає знаходження широкої підтримки виваженому компромісному тексту проєкту резолюції із відповідними рекомендаціями. Такому конструктивному підходу протидіє делегація РФ, намагаючись протиставити свою деструктивну позицію всім делегаціям РЄ», - заявили у Постійному представництві України.

Як наголошується, українська сторона рішуче засуджує деструктивні дії РФ у Раді Європи. При цьому Україна має, у свою чергу, певні питання до коректності та належного викладення фактів у тексті проєкту резолюції КМРЄ щодо виконання самою Росією Рамкової конвенції.

«Ми спостерігаємо масові порушення прав національних меншин на тимчасово окупованих територіях України, що перебувають під ефективним контролем Російської Федерації. І у зв'язку з цим наполягаємо на тому, що Раді Європи необхідно визначити ефективні інструменти моніторингу тимчасово окупованих територій, зокрема у дистанційному режимі», - заявив посол Тарасюк.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com