Україна повернула 14 моряків, які три роки перебували в тюрмі в Лівії

|
Версия для печатиВерсия для печати

З Лівії в Україну повертаються 14 моряків судна "Рута", які три роки провели у в'язниці. Це жителі Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

Про це повідомили на сторінці у Facebook Благодійної організації "Фонд допомоги морякам Ассоль".

Минулого місяця моряки влаштували голодування. Стан їхнього здоров'я оцінюють як задовільний. Вони повернуться спецрейсом 19 червня близько 13.00.

"Весь цей час родичі і "Ассоль" тримали в облозі всі інстанції, від яких залежала доля моряків, кілька разів проводили пікети біля Адміністрації президента й посольства Лівії в Україні. Зверталися до прем'єр-міністра уряду національної згоди, Глави президентської ради Держави Лівія. В Україні – звернення в різні міністерства і відомства, неодноразово за підтримки народних депутатів озвучували проблему під час засідань Верховної ради", – йдеться в повідомленні.

Благодійний фонд подякував представникам української влади за сприяння у звільненні.

Оновлення станом на 15:05. У Міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлився спеціальний рейс із 14 членами екіпажу танкера "Рута". Президент Володимир Зеленський привітав співгромадян із прибуттям на батьківщину.

Фото: з телеграм-каналу Офіс президента 
Фото: з телеграм-каналу Офіс президента
Фото: з телеграм-каналу Офіс президента

"Це наше завдання - повертати українських громадян. Я дуже радий, що майже через три з половиною роки 14 членів екіпажу танкера «Рута», які були за гратами в Лівії, повернулися додому. Я радий за них, за їх сім'ї", - сказав Зеленський.

Президент подякував за успішну роботу Міністерству закордонних справ, Службі безпеки України, а також всім небайдужим, хто допомагав.

Нагадаємо, що у 2017 році військово-морські сили Лівії захопили два судна, зокрема й танкер "Рута" під українським прапором. Весь екіпаж заарештували за звинуваченням у незаконному перевезенні нафти. Танкер належить Україні і знаходиться на балансі Одеського морпорту. З 2005 року судно орендує компанія Manchester Shipping SA.

Члени екіпажу містилися в одній із в'язниць Тріполі, потім їх перевели в Таджуру. За даними благодійного фонду, усі 14 осіб перебували в тісній камері, спати доводилося по черзі. Двоє захворіли на гепатит.

Глава наглядової ради "Ассоль" Світлана Фабрикант заявила, що в Лівії через епідемію коронавірусу оголошена амністія, у тюрмах залишають тільки небезпечних злочинців, зокрема терористів. Тоді як членам екіпажу "Рути" на травень не винесено судового вироку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]