Україна в ОБСЄ показала, де окупанти порушують «тишу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Українська делегація в ОБСЄ на засіданні Форуму безпекового співробітництва поінформувала країни-учасниці з використанням карт-схем про конкретні збройні провокації з боку російських окупаційних сил, які відбулися на Донбасі минулого тижня.

Про це повідомляє Укрінформ.

За інформацією української місії, за період з 11 по 16 листопада було здійснено 18 обстрілів позицій ЗСУ (3 прицільні, 15 неприцільних) із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів (ГП-25, РПГ-7, АГС-17, СПГ-9), а також мінометів калібру 82 мм.

У результаті одного з таких обстрілів поранення зазнав український військовослужбовець. Це сталося 11 листопада вночі, коли з напряму н. п. Крута Балка був здійснений прицільний обстріл позицій ЗСУ у напрямку н. п. Кам'янка із застосуванням стрілецької зброї (1 черга) і великокаліберного кулемета (3 черги).

Українська делегація також продемонструвала карту-схему загострення обстановки в районі Водяного, яке мало місце з 11 по 16 листопада. Тут відбулося 7 провокаційних обстрілів із застосуванням стрілецької зброї та мінометів калібру 82 мм, про що Українська сторона СЦКК письмово інформувала СММ ОБСЄ.

Як наголосили в місії України при ОБСЄ, збройні формування продовжують практику провокаційних обстрілів позицій ЗСУ з одночасним запитом про введення режиму тиші і подальшими безпідставними і бездоказовими звинуваченнями ЗСУ у його порушеннях. Зокрема, за період з 11 по 16 листопада було зафіксовано 11 запитів з боку збройних формувань РФ на Донбасі про введення такого режиму, з них 4 - у зв'язку з нібито застосуванням ЗСУ озброєнь, заборонених Мінськими домовленостями.

"У п’яти випадках запит на введення режиму тиші був зроблений практично одночасно з початком обстрілу позицій Збройних сил України", - повідомили в українській місії.

Делегація також прокоментувала зафіксовані Місією ОБСЄ 89 порушень режиму припиненню вогню у період із вечора 13 листопада до вечора 15 листопада у Донецькій області. Зокрема, порушення відбулося поблизу Широкиного у результаті бойового зіткнення, яке тривало з 20.02 14 листопада до 01.05 15 листопада, "коли ЗС України були змушені відкрити вогонь у відповідь на провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань РФ".

"Метою зазначених дій збройних формувань РФ є провокування підрозділів ЗСУ на відкриття вогню у відповідь з урахуванням наявності в зазначеному районі камер СММ ОБСЄ та практичної відсутності можливості доступу Місії на непідконтрольну територію в зазначеній ділянці місцевості. Таким чином, навмисно створюється картинка начебто системних порушень режиму припинення вогню з боку ЗСУ ", - заявили в українській Місії.

Окремо українська делегація в ОБСЄ поінформувала про природу 89 вибухів невизначеного походження, зафіксованих СММ ОБСЄ 11 листопада на окупованій частині Донецькій області. Вибухи, які відбувалися у денний час, сталися приблизно за 1,7 км від н.п. Комуна (сучасна назва н. п. Дебальцівське).

"За доповідями командирів підрозділів та спостережних груп СЦКК, у зазначеному районі порушень режиму припинення вогню з боку ЗС України 11 листопада 2020 року не спостерігалось. Запитів з боку СММ ОБСЄ на запровадження режиму тиші 11 листопада 2020 року за цим напрямком до Української сторони СЦКК також не надходило", - повідомили в делегації.

Було зазначено, що, за попередньою оцінкою ці вибухи кваліфікуються як "проведення інженерних робіт для незаконного видобування вугілля підривним способом".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]