Українська кіберполіція переконує, що "Дію" не зламували

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кіберполіція спростувала можливий витік даних з порталу "Дія". Експерти наголошують, що дані все ж "витекли", проте джерело невідоме.

У департаменті кіберполіції Національної поліції України спростували інформацію про нібито витік даних з порталу "Дія". Відповідну заяву оприлюднили у неділю, 23 січня, на сайті відомства, передає Deutsche Welle. "Інформація про злом порталу "Дія" не відповідає дійсності. Подібні інформаційні фейки не що інше як елемент гібридної війни та спроба дестабілізувати ситуацію в державі",

Поліцейські нагадали, що інформація про можливий витік даних з порталу "Дія" почала поширюватися після того, як у мережі Інтернет користувач на одному з форумів опублікував оголошення щодо продажу бази даних. Правоохоронці наголосили, що появу такого оголошення одразу почали пов'язувати з кібератакою на державні веб-ресурси, що відбулася в ніч із 13 на 14 січня. "Кіберполіція, Держспецзв'язку та СБУ об'єднали зусилля та разом з міжнародними експертами встановлюють джерела походження кібератаки. А для належного реагування на подібні ситуації організовано постійний моніторинг фактів продажу баз з будь-яких ресурсів", - йдеться у повідомленні.

Експерт: витік даних був

Утім, в Україні деякі експерти припускали, що витік даних був. Голова правління Інтернет-асоціації України, народний депутат Олександр Федієнко не виключав, що витік міг бути від розпорядників інформації. "Під підозру поки що підпадає низка державних установ-розпорядників цієї інформації. Це випливає зі змісту семплів, які вже досліджуються як державними органами, так і ком'юніті", - написав на своїй сторінці в соцмережі експерт.

Водночас експерт не виключає, що хтось намагається зімітувати безпосередній витік з "Дії", маніпулюючи фактами. Він звертає увагу, що "на одних ресурсах розповідають про витік даних 13,5 мільойна користувачів (цифра з останнього офіційного релізу про кількість користувачів сервісу, що неможливо), на інших пишуть про розмір 20 гігабайт і 2 мільйони записів". 

 

У міністерстві цифрової трансформації під час кібератак 14 січня наголошували, що "Дія" не зберігає персональні дані українців. За словами представників мінцифри, усі вони розміщені у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки "мостом" між інформацією з держреєстрів та користувачем.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]