Украинские банкиры ждут разъяснений Нацбанка, как им работать в новых условиях

|
Версия для печатиВерсия для печати

Украинские банки ожидают дополнительных разъяснений от Нацбанка по поводу получения комиссий от международных платежных систем исключительно в гривне.

Об этом пишет КоммерсантЪ-Украина в материале: «Гривне добавят проводимости».

Участники рынка были вынуждены обратиться к регулятору за разъяснениями в отношении новых правил получения банками комиссии за денежные расчеты с международными платежными системами исключительно в гривне, вводимые письмом НБУ N29-209/14427 от 24 сентября.
 
В Украинском кредитно-банковском союзе (УКБС) встревожены тем, что до сих пор все комиссии оплачивали в валюте, договоры уже заключены. Теперь комиссии должны быть в гривне, и непонятно, как их осуществлять, так как нужно перезаключать договоры. Поэтому, по мнению УКБС, банкам необходима отсрочка для введения новых правил хотя бы на один год.
 
МПС платят банкам комиссии в размере от 0,2 до 5% при переводах из-за рубежа и до 1% при расчетах на территории Украины за предоставление услуг по выдаче наличных средств, а также за расчеты в торгово-эквайринговой сети.
 
 В Нацбанке вчера не прокомментировали свое отношение к этой проблеме.
 
Банкиры считают, что требование осуществлять расчеты только в гривне связано с общей политикой Нацбанка по насыщению рынка иностранной валютой. 
 
Основной проблемой для банкиров является курсовой риск при получении таких комиссий. Так как возмещение приходит в гривневом эквиваленте по курсу на день возмещения, а не на день совершения операции, существует риск курсовых потерь и недополучения комиссии в случае изменения курса. Поэтому участники рынка предлагают зафиксировать единый курс для проведения расчетов между банками и МПС. В УКБС считают, что  Нацбанк должен определить — будет ли курс рыночным или официальным.

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]