Успіхи України під питанням: Світовий банк виявив порушення при формуванні свого рейтингу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Світовий банк виявив порушення при зборі та зміні даних, на основі яких він формував свій щорічний міжнародний рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business. Відтак публікацію нового відклали, а оприлюднені за останні 5 років — переглянуть.

Про це йдеться у заяві Світового банку, повідомляє Громадське.

Там кажуть, що останні 5 років використовували некоректні дані. Порушення виявили при зміні показників у рейтингах. Вони не відповідають методології його формування.

Тепер Світовий банк обіцяє переглянути всі дані за останні 5 років, а також провести незалежний внутрішній аудит, який має перевірити, яким чином збиралися і зберігалися дані.

Після виправлення помилок планують перерахувати показники кожної країни в попередніх рейтингах.

«Ми виправимо показники тих країн, щодо яких допустили найбільше помилок», — йдеться у заяві.

Чи стосуватимуться зміни України, там не зазначають.

Новий рейтинг Doing Business 2021 повинні були опублікувати у жовтні цього року. Зазначимо, рейтинг публікують останні 17 років.

Що таке Doing Business

Це рейтинг, який формує Світовий банк. Він є індикатором легкості ведення бізнесу в тій чи іншій країні. Висока позиція країни означає, що нормативно-правові умови більш доброзичливі для створення і ведення бізнесу там.

Рейтинг складається на основі аналізу низки факторів. Зокрема, аналізуються умови початку бізнесу: підключення до мереж, офіційне оформлення та облік. Також аналізується податкове законодавство та система сплати податків, забезпечення прав власності тощо. Як правило, Світовий банк аналізує умови ведення бізнесу у столицях країн.

Успіхи України

У 2019 році Україна піднялася у рейтингу з 71 місця на 64-те. У Світовому банку зазначали, що в Україні провели низку реформ, які дозволили полегшити ведення бізнесу. Роком раніше ми піднялися на 5 позицій.

У жовтні 2019 року тодішній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявляв, що у наступні 3 роки Україна має увійти до топ-10 країн світу за легкістю ведення бізнесу за версією Світового банку. Звісно, казав він це до коронавірусної кризи та своєї відставки.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com